Graikų mąstytojai apie muziką ir muzikinį ugdymą


Graikų mastytojai apie muziką ir muzikinį ugdymą. Pitagoras apie muziką ir matematiką. „Muzika - siejų gimnastika“. „Muzika kilnina jausmus“. Aristoksenas apie jutiminį ir intelektinį muzikos pradus. Apie muzikos mokymą. Literatūra. Ačiū.


Muzikos estetikos ir muzikos teorijos bei ugdymo filosofijos klausimus nagrinėjo žymieji graikų filosofai Pitagoras (582-497 m. prieš Kr.), Heraklitas (544-483 m. prieš Kr.), Demokritas (460-370 m. prieš Kr.), Platonas (427-347 m. prieš Kr.), Aristotelis (382-322 m. prieš Kr.), Aristoksenas (354-300 m. prieš Kr.) ir kt. Jie tyrinėjo ir rašė apie muzikos prigimtį, jos vietą visatoje, poveikį žmonėms ir tinkamą pritaikymą visuomenėje. Graikų mąstytojai ne tik matematiškai pagrindė skirtingo aukščio garsų santykį, bet ir susistemino muzikos bei muzikinio ugdymo pagrindus. Graikų filosofų sukurti muzikos teorijos principai buvo svarbūs Vakarų Europos muzikos bei muzikinio ugdymo raidai ir išliko iki mūsų dienų.

Pitagoras (582-497 m. prieš Kr.) – senovės graikų filosofas, matematikas. Jis apsigyveno Krotone (Pietų italija) įkūrė mokyklą, daugiausia dėmesio skyrė matematikos mokslams. Pitagoras suformavo graikų požiūrį į muziką, jungdamas matematikos, geometrijos, astronomijos, ir akustikos mokslus: jis matematiškai lygino planetų išsidėstymą orbitoje su atitinkamais muzikiniais intervalais. Pitagoras manė, jog muzika yra neatsiejama nuo skaičių. Pitagoras mokė, jog muzika ir artimetika yra integruotas vienas į kitą. Pitagoras nustatė, jog mažėjant stygų ilgiui jų vibracijos dažnumas padidėja ir tono aukštis pakyla oktavos aukščiu.

Pitagoras muziką siejo su astronomija, nes abu dalykai, anot jo, tyrinėjami remiantis matematika.

  • MS PowerPoint 18705 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1063 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mantas
  • Graikų mąstytojai apie muziką ir muzikinį ugdymą
    10 - 2 balsai (-ų)
Graikų mąstytojai apie muziką ir muzikinį ugdymą. (2017 m. Gruodžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/graiku-mastytojai-apie-muzika-ir-muzikini-ugdyma.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 23 d. 18:24
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema