Graikų ritininės knygos


Istorijos skaidrės. Graikų ritininės knygos. Tikriausiai daugelis pritars, kad raštas yra vienas reikšmingiausių išradimų žmonijos istorijoje. Ritininė knyga. Kas tai ? Surištos Graikų ritininės. Antikos laikų svarbiausia rašomoji medžiaga buvo papirusas. Seniausia ritininė knyga. Egipte Abukiro kapinėse. Ritininių knygų medžiagos. Švinas Šilkas Pergamentas Papirusas. Švininės knygelės. Vienoje Jordanijos oloje. Senąja hebrajų kalba išmargintos plonos švino plokštelės. Papiruso lakštai į. Antikos laikotarpiu didžiausia ir žymiausia buvo Aleksandrijos biblioteka. Pargamentas. Kita medžiaga, naudota knygoms rašyti – pergamentas. Ritinys - ar kodeksas? Bent iki I m.  e. a. pabaigos krikščionys, atrodo. Tekstas būdavo surašytas stulpeliais vidinėje ritinio pusėje.  Nors krikščionys nuo II amžiaus šventuosius raštus vis labiau linko dauginti kodekso pavidalu. Kodekso pranašumas akivaizdus jis talpesnis. Išvados. Papirusas arba pergamentas buvo jungiami ir vyniojami į rietimą. Literatūra.


Surištos Graikų ritininės knygos. Papirusas arba pergamentas buvo jungiami ir vyniojami į rietimą. Paprastai buvo sukami 6m. ilgio ir 25cm. pločio rietimai.

Egipte Abukiro kapinėse šalia mirusio graiko mumijos rastas poeto Timotėjo iš Mileto ( apie 450-360) poemos „Persai‘‘ fragmentas . Šis ritinys yra seniausia išlikusi graikiška knyga.

Senąja hebrajų kalba išmargintos plonos švino plokštelės, švininiais žiedais sukabintos į atskiras knygeles.

Papiruso lakštai į ritininės knygos juostas buvo klijuojami Nilo upės vandeniu (mat jame yra molingų lipnių priemaišų), o jų ilgis siekdavo iki 100 metrų. .

Kita medžiaga, naudota knygoms rašyti – pergamentas, gamintas iš gyvulių odos, jis buvo lengvai pjaustomas, lankstomas, todėl atsisakyta ritinio formos knygų, lapus pradėta siūti į sąsiuvinius, vadinamus kodeksus.

  • Istorija Skaidrės
  • 2015 m.
  • Agnė
  • 17 puslapių (541 žodis)
  • Istorijos skaidrės
  • MS PowerPoint 248 KB
  • Graikų ritininės knygos
    10 - 5 balsai (-ų)
Graikų ritininės knygos. (2015 m. Sausio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/graiku-ritinines-knygos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 07:23