Graikų teatras projektas


Graikų teatras. Kaukės ir teatro. Graikų teatro rūšys. Drama. DRAMA Drama – graikų kalboje reiškia vieksmas. TRAGEDIJA   Graikų tragedija radosi iš vaisingumo ir vyno dievo Dioniso garbinimo. KOMEDIJA  Graikų komedija, kaip ir tragedija. Graikai sukūrė teatrą. Akmeninis Dioniso teatras buvo pastatytas 330 m. AKTORIAI Pjesėje vaidinantys aktoriai dėvėjo kaukes. Graikų pjesių autoriai. Eischilas. Graikų pjesių autoriai   Sofoklis (497 – 406 m. SPEKTAKLIS Graikų teatre statyti pjesę – nelengva. Klausimai ir užduotys. Šaltinio analizė „Eischilas. Klausimai iš skaidrių kas yra skene (skėnėSokratas ir teatras arba pavyzdys, kaip buvo šaipomasi komedijose. SOKRATAS Oi varge! Nelaimingas aš, baigiu užtrokšt. Informacijos šaltiniai.


KAUKĖS IR TEATRO ATSIRADIMAS Akmens amžiuje visame pasaulyje (taip pat Graikijoje) kiekviena gentis turėjo savo burtininką, kuris gydydamas ligonį arba prašydamas dvasių sėkmingos mežioklės įgaudavo kitą – demonišką – pavidalą. Šiandien vadinamosiose pirmykštėse tautose, kaukės , magija ir apeigos – glaudžiai susijusios. Tai – graikų teatro užuomazga. O kaukės transformavosi į graikų teatro: komedijų, tragedijų ir dramos kaukes. Atsirado teatras.

KOMEDIJA  Graikų komedija, kaip ir tragedija, irgi kilusi iš Dioniso garbinimo. Jos šaknys siekia graikų valstiečių vynuogių skynimo šventes. Per tas šventes viešpataudavo netramdomas džiaugsmas ir linksmybė, būdavo užmirštamas net įprastas padorumas, dalyviai persirengdavo.Per linksmas pašaipas, vaišių kalbas ir linksmus ginčus engiamieji neretai pasinaudodavo šventė laisve ir nebeslėpdavo savo jausmų viešpačiams. Iš to išsivystė komedija, kaip teatre statyti skirta pjesė. Šiurkštaus, nevaržomo komedijos humoro nevaržė jokios padorumo taisyklės, todėl buvo išjuokiami garsūs žmonės, komedijose vadinami tikrais vardais, dažnai tapdavo jų herojais.

AKTORIAI Pjesėje vaidinantys aktoriai dėvėjo kaukes, kurios apie juos daug pasakydavo. Dėvėdavo ilgus, margus drabužius ir avėjo batus ilgais storais padais, dėl kurių aktoriai (nes vaidindavo tik vyrai) atrodydavo aukštesni.

Graikų pjesių autoriai:   Sofoklis (497 – 406 m.

  • MS PowerPoint 5440 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (906 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Deniza
  • Graikų teatras projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Graikų teatras projektas. (2019 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/graiku-teatras-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 17:55
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo