Graikų teatras


Graiku teatro aktoriai su kaukem istorija 18 puslapis. Dioniso teatras. Graiku teatras skaidres.

Graikų teatras. Pirmasis graikų teatras – dioniso šventykla;. Orchestra. Choras. Aktoriai. Kaukės, jų rūšys. Homeras. Sofoklis. Tragedijos. Komedijos. Graikų teatras, kaip ir daugelio kitų tautų, yra išsirutuliojęs iš religinių apeigų. Pirmasis graikų teatras įrengtas atėnuose prie akropolio, kalvos papėdėje, kur anksčiau buvo dioniso šventykla.

Amfiteatras (teatras) yra įrengtas po atviru dangumi ir yra skirtas žiūrovams. Čia galėjo tilpti apie 30,000 žmonių.

Centre (tarp scenos ir žiūrovų) – orchestra, kurios viduryje aukuras Dionisui. Orchestroje dainuodavo choras, vaidindavo vienas ar keli aktoriai.

Skena – už scenos esanti palapinė ar pastatas, kuriame aktoriai rengėsi vaidinimams (užkulisiai).

Iš pradžių vaidindavo tik vienas aktorius, kuris atlikdavo keletą vaidmenų; Vaidindavo tik vyrai; Avėjo specialų storapadį apavą, rengėsi tamsiais drabužiais (tragedijose); Vaidino basi ar apsiavę sandalais, vilkėjo ryškiai(komedijose).

Kaukės atliko didelį vaidmenį. Jos parodydavo žmogaus nuotaikas atspindinčias išraiškas. Vaidindami aktoriai jas keisdavo. Spalvingos ir išraiškingos kaukės buvo labai svarbios, nes jas galėdavo matyti net ir toli sėdintys žiūrovai.

Aktoriai vaidindavo dviejų rūšių pjeses: tragedijas, komedijas. Graikai itin mėgo Sofoklio sukurtas tragedijas ir komedijų meistrą Aristofaną.

  • MS PowerPoint 679 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (407 žodžiai)
  • Uwagiux
  • Graikų teatras
    10 - 3 balsai (-ų)
Graikų teatras. (2013 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/graiku-teatras.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 14:48
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo