Gramatikos klaidų tyrimas 15min.lt kriminalų skirsnio straipsniuose


Įvadas. Lietuvių kalbos gramatikos raida. Gramatikos klaidos žiniasklaidoje, spaudoje bei įvairaus pobūdžio straipsniuose. Gramatikos klaidos 15min. Lt kriminalų skirsnio straipsniuose. Išvados. Literatūros sąrašas.


Dažnai žmonės mąsto, kodėl pasitaiko gramatikos klaidų net ir svarbaus pobūdžio tekstuose. Manau, beveik kiekvienam aktualu, kad lietuvių kalba nebūtų iškraipoma, bet kai susiduriame realiame gyvenime su pavyzdžiais, kai gramatikos klaidos yra neišvengiamos, tenka susimąstyti ir atsiminti gramatikos taisykles, nes nenorime pasirodyti neraštingi. Dažnai pasitaiko klaidų internetiniuose portaluose, ypatingai žiniasklaidoje ar spaudoje.

Šio darbo tikslas – išnagrinėti ir ištirti gramatikos klaidas 15min.lt kriminalų skirsnio straipsniuose.

Beveik kiekvieną dieną susiduriame su gramatikos klaidomis, nes tikriausiai nėra laikraščio, žurnalo ar internetinės svetaines, kuriuose publikuojami tekstai būtų be jokių klaidelių. Žinoma pasitaiko ne tik gramatikos, bet sudėtinga išvengti ir skyrybos, stiliaus, kalbos kultūros bei dar įvairaus pobūdžio klaidų, kurios prieštarauja bendrinės lietuvių kalbos normoms. Klaidos žiniasklaidoje, spaudoje ar kituose straipsniuose yra neišvengiamos, kai tenka verstis per galvą žmonėms, norintiems pranešti svarbią naujieną, gerą ar blogą žinią, pirmiesiems informuoti apie šokiruojantį įvykį ir panašiai. Klaidų ypatingai neturėtų būti lyderiais save laikančiuose ir pristatančiuose laikraščiuose ar internetinėse platybėse egzistuojančiuose straipsniuose. Vis dėl to tikrai akį rėžia gramatikos klaidos ne tik kalbininkus, kurie nusimano apie bendrinę lietuvių kalbą, bet net ir paprastiems žmonėms, kurie nėra ekspertai, klaidos yra nepriimtinos jų akiai. Kai kurios klaidos net pradinukams yra aiškios ir jie savo dar siauroje ir mažoje pasaulėžiūroje nedaro tokių gramatikos klaidų, kokios yra padaromos suaugusių žmonių, kurie laiko save profesionalais, nors klysta elementariausiuose dalykuose. Žinoma galima teigti, kad visi darome klaidų arba visi žmonės klysta, bet tada žurnalistai ar panašaus pobūdžio žmonės negali teigti, jog jie yra profesionalai ir dirba nepriekaištingai. Kartais kyla klausimas, ar laikraštį leidžiančios bendrovės, internetiniuose portaluose publikuojamų straipsnių bendrovės savininkai bando kiek įmanoma daugiau sutaupyti, atsisakydami stilisto (kalbos redaktoriaus) paslaugų, ar redakcijoje dirba menko raštingumo žurnalistai. Kartais atrodo, jog šių bendrovių savininkai paprasčiausiai negerbia skaitytojo ir jiems nerūpi žmonių nuomonė. Jie į visuomenės kritiką reaguoja įvairiais pasiteisinimais, pavyzdžiui teigia, jog prie jų netikslaus darbo labai prisideda greitai kintančios gramatikos normos. Savaime aišku tai nėra svariai pagrįstas pasiteisinimas, kuris atperka visas padarytas klaidas. Reikia neteisintis, o daryti išvadas ir stengtis gerinti darbo kokybę. Pavyzdžiui, manau, naudinga kiekvienai bendrovei, susijusiai su publikuojamais straipsniais visuomenei, nusisamdyti kalbos redaktorių.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2162 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Gramatikos klaidų tyrimas 15min.lt kriminalų skirsnio straipsniuose
    10 - 1 balsai (-ų)
Gramatikos klaidų tyrimas 15min.lt kriminalų skirsnio straipsniuose. (2019 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/gramatikos-klaidu-tyrimas-15minlt-kriminalu-skirsnio-straipsniuose.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 21:34
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo