Gramatikos klaidų tyrimas


Gramatikos klaidų tyrimas delfi. Lt Kriminalų skirsnio straipsniuose. Įvadas Darbo objektas. Tiriamoji medžiaga. Medžiagos apimtis. Atrankos kriterijai. Darbo šaltiniai. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Darbo nagrinėjimo metodas. Darbo problema. Darbo hipotezė. Ankstesnių darbų apžvalga. Darbo aktualumas , naujumas. Dėstomoji teorinė dalis. Straipsnių gramatinės klaidos. Gramatinių klaidų analizavimas ir supratimas. Skaitytojų nuomonė. Praktinė analitinė dalis.

Pasirinktasis darbo objektas yra gramatikos klaidos esančios populiariame internetiniame puslapyje delfi.lt Kriminalinių naujienų skirsnyje, kuriame yra skelbiama įvairi informacija, kuri mums, žmonėms, yra svarbi, ir su kuria susiduriame kasdieną. Ir tikrai nėra malonu skaityti naujienas ir tuo pačiu taisyti redaktorių paliktas klaidas, kurių, kartais yra randama begalė, o kartais, ir labai elementarių. Šiame internetiniame puslapyje delfi.lt ir anksčiau nurodytos informacijos skirsnyje yra dažnai randama įvairių teksto klaidų(gramatika, tam tikrų žodžių vartojimas, sakinių sudarymas ir pnš.), pagal tai galima susidaryti nuomonę, kad tekstų niekas netaiso, leidžia patiems skaitytojams narplioti ir taisyti klaidas, nors žmonės skundžiasi ir yra nepatenkinti klaidomis, jas smerkia ir nesupranta redaktorių darbo, klaidų nemažėja.

Su tuo yra susijęs ir darbo motyvas – išsiaiškinti kokios yra dažniausiai pasitaikančios gramatikos klaidos ir kokia gausybė jų yra šio internetinio puslapio Kriminalų skirsnio straipsniuose, išanalizuoti ir išsiaiškinti aplinkinių nuomonę apie tai.

Šios temos pasirinkimą įtakojo dažnai pastebimos gramatikos klaidos, kurias sunku praleisti ir nekreipti į jas dėmesio, nes visgi viešai publikuojami staipsniai turėtų būti be klaidų ir tvarkingi, taip parodant kad mūsų šalies žmonės yra išsilavinę ir galintys rašyti be gramatinių klaidų(t.y. raštingi).

Lituanistai ir kalbininkai tikrai ne kartą yra tyrę tokio pobūdžio klaidas tokiuose puslapiuose, jų ieškoję ir tyrinėję. Tad mokslui šis dalykas yra labai aktualus ir svarbus, parodantis mūsų šalies raštingumą ir žmonių supratimą, kad publikuoti galutinai nesutvarkyto teksto nevalia.

Tokios gramatinės klaidos, pasitaikančios tokiuose straipsniuose šiais laikais yra labai populiarios daugumoje ineternetinių puslapių, ne tik šiame, tad jų analizavimas ir klaidų aiškinimasis yra labai aktualus dalykas šiais laikais.

Šio darbo tiriamoji medžiaga yra gramatikos klaidos, skyrybos klaidos, sakinių sudarymo klaidos ir straipsnių stiliaus klaidos.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1758 žodžiai)
  • Matijošiūtė
  • Gramatikos klaidų tyrimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Gramatikos klaidų tyrimas. (2016 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/gramatikos-klaidu-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:13
×