Gramatinės užduotys, testas


Kalbos žinių taikymo užduotys. Užduotis. Raskite sakinyje išplėstinę dalyvinę sąlygos aplinkybę, ją pabraukite, pakeiskite. Šalutiniu sąlygos aplinkybės sakiniu ir užrašykite. Užduotis. Pateiktame sakinyje raskite ir pabraukite perkeltinės reikšmės frazę, parašykite kokia. Tai meninė priemonė, paaiškinkite jos prasmę. Užduotis. Įrašykite nebaigtų žodžių dalis.


Pakalbinę šiuos vyrus, įsitikintume, kad jie, nors išoriškai ir panašūs, bet skirtingi tiek savo temperamentu, tiek kalbėjimo maniera.

užduotis. Pateiktame sakinyje raskite ir pabraukite perkeltinės reikšmės frazę, parašykite kokia

4 užduotis. Įrašykite praleistas raides, suskiaustus žodžius rašykite kartu arba atskirai.

Benučiui taip (ne) smagu ___________, kad šneka apie jį; kareivis ir (gi) ___________ suprato, jis pasisuka į jo pusę, žiūri į jo keistas keln _ s ir pradeda garsiai juoktis, juokt _ si ir kiti kareiviai pū _dami dūmus. Vaikas stovi atsirėm _ s į durų staktą, jam labai pikta, nors ir supranta, kad gal ( būt) ___________ dabar jis yra vienintelis tėvo i _ gelbėtojas. Jis žiūri išp _ tęs akyt _ s į kareivius, atsargiai trina rankomis skaudantį skruostą, paskui krypuoja per aslą prie tėvo, eina ne taip mikliai, kaip galėt _ .

Kareiviai vėl ima juoktis, ir Benutis dabar gailisi savo menkumo, gailisi, kad šitaip darė, kam čia tiems vokieč _ ms rodė savo nelaim _ šlu _ čiodamas per aslą ( vis) tiek _________ nieko nesupras ir nepadės.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (724 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jonas
  • Gramatinės užduotys, testas
    10 - 3 balsai (-ų)
Gramatinės užduotys, testas. (2019 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/gramatines-uzduotys-testas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 20 d. 17:48
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo