Granatai


Granatas-antrasis kraujas. Tikslas Susipažinti su granato vaistinėmis, maistinėmis savybėmis ir jo nauda ogranizmui. Mokinių mėgstamiausi vaisiai. Kas lemia vaisių pasirinkimą? Išvados. Granatai, dar kitaip vadinami „Antruoju krauju“ ar „Vitaminų bomba“ todėl. Granatas auga kaip krūmas ar medis. Granate gali būti apie 600 ir daugiau sėklų. Tai labai senas augalas, teigiama, kad Babilone granatai pradėti auginti maždaug 5 tūkst. Faktai apie granatus. Kodėl verta valgyti granatus? Liaudies medicina pataria. Didina hemoglobiną. Malšina uždegimą. Reguliuoja cukraus kiekį kraujyje. Pakeičia insuliną. Gydo odą. Smulkiai sutrintus išdžiovintų luobelių miltelius siūloma berti ant sunkiai gyjančių žaizdų, ypač nudegimų. Šalina radiaciją. Mažina kraujospūdį. Didina hormonų aktyvumą. Išvarant kirminus vartokite susmulkintą žievelę. Kaip valgyti granatą?

Uždaviniai: Sužinoti , kiek ir kokių vaisių mokiniai valgo Sužinoti , kokie mokinių mėgstamiausi vaisiai Papasakoti mokiniams, apie granatą, kaip vitaminų bombą ir antrąjį kraują.

Apklausoje dalyvavo 50 5-7 kl. mokinių.

Mokiniai mažai žino apie granatus, jų maistines ir gydomąsias savybes ir nedaug jų vartoja . Granatai nėra jų mėgstamiausi vaisiai. Tai paskatino mane pasirinkti granatus ir apie juos papasakoti.

Mokiniai valgo įvairius vaisius Dažniausiai valgo obuolius ir bananus Vaisius renkasi pagal kainą ir skonį. Mažai domisi vaisiuose esančiomis maistingomis medžiagomis. Apie granatus žino mažiausiai.

Granatai, dar kitaip vadinami „antruoju krauju“ ar „vitaminų bomba“ todėl, kad juose yra daug vitaminų tokių, kaip: vitamino C, B1, B6, kalio, geležies ir kitų.

Granatai yra sveiki dantims Reguliuoja cholesterolio kiekį Apsaugo nuo artrito Yra skaidulų šaltinis Apsaugo odą.

Sergant anemija-mažakraujyste vartokite atskiestas granatų sultis – po pusę stiklinės tris kartus per dieną likus pusvalandžiui prieš valgį. Vartokite porą mėnesių.

40-50 g. žievelės užpilkite 400 g. šalto vandens. Palaikykite 6 valandas, o vėliau silpnai pavirinkite.Po valandos išgerkite.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 5457 KB
  • 2014 m.
  • 26 puslapiai (668 žodžiai)
  • Mokykla
  • Laineda
  • Granatai
    10 - 2 balsai (-ų)
Granatai. (2014 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/granatai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 17:00
×