Trys motinos R.Granausko apysakoje “Gyvenimas po klevu”


R. granauskas. prezentacija. Romualdas granauskas novele ,,gyvenimas po klevu“. kairienes prisiminimai. Romualdas granauskas gyvenimas po klevu apysaka. Granauskas gyvenimas po klevu aprasymas. Romualdas granauskas kairiene. R. granausko apysaka "gyvenimas po klevu" ištrauka. Granauskas rasinys. Recenzija gyvenimas po klevu kairiene. R. granauskas apysaka "gyvenimas po klevu"" kurinys. Romualdo granausko gyvenimas po klevu ese.

Trys motinos R. Granausko apysakoje “Gyvenimas po klevu”. Apysakoje “gyvenimas po klevu” autorius parodo jau žūstantį kaimą, jo tragišką likimą. Rašytojas nori pabudinti lietuvio sąmonę, suvokimą, kad tik pats žmogus yra sau šeimininkas. Tik žmogus gali susikurti sau aplinką ir namus, kuriuose jam būtų malonu gyventi. R. Granauskas - tai rašytojas žemaitis, kuriam “gyvenimas” - tai ne tik egzistavimas, plaukimas pasroviui ar prieš srovę, bet ir jo sodyba, vienkiemis.

Apysakoje gyvenimas po klevu autorius parodo jau žūstantį kaimą, jo tragišką likimą. R. Granauskas - tai rašytojas žemaitis, kuriam gyvenimas - tai ne tik egzistavimas, plaukimas pasroviui ar prieš srovę, bet ir jo sodyba, vienkiemis. gyvenimas po klevu - tai trumpos apimties apysaka, kurios pagrindinė veikėja yra senoji kairienė. Apysakoje pasakojama jos kelionė iš sodybos į gyvenvietę ir atgal. Tačiau pati kelionė svarbios vietos apysakoje neužima. Didžiausią ir svarbiausią apysakos dalį sudaro kairienės prisiminimai ir apmąstymai apie besikuriančias gyvenvietes, gatvių triukšmą ir žmonių nužmogėjimą.

Sodyboje pasirodo pirmieji pavasario atšvaitai, todėl kairienė susiruošia kelionei iš sutvarkytų savo namų į bejausmę, bedvasę ir nemielą gyvenvietę. Ji į miestą ir kojos nekeltų, jei ne tie pinigai, kurių per visą žiemą ji iš pašto neatsiėmė. Ir tada ji sužino, kad pinigų pašte jau nėra. Šiuos pinigus pasiėmė kairienės anūkienė.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (732 žodžiai)
  • Mokykla
  • Laisvė
  • Trys motinos R.Granausko apysakoje “Gyvenimas po klevu”
    10 - 3 balsai (-ų)
Trys motinos R.Granausko apysakoje “Gyvenimas po klevu”. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/granauskas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 26 d. 22:36
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo