Grandinės


Kirgofo desnis. Kirkofo desniai. Kirkofo dėsnis. Kirkofo taisykle. Antras kirkofo dėsnis. 2 kirkofo desnis. 2 kirgofo desnis. Kirkofo. Kirgofo. Kirkofo desniai wiki.

Omo desnis nuolat. Sroves grandinei. Galių balansas. Apgręžiamumo savybė. Kirkofo desn. Luolat. Sroves grandinei. Įtampos ir srovės šaltinių ekvivalentišk. Superpozicijos principas. Nergijos tiekimas iš aktyviojo dvipolio į pasivųjį. Aktyviojo dvipolio teorema. Mazgų potencialų metodas. Varžų jungimo žvaigžde arbe trikampiu keitimas. Ekvivalentinio šaltinio metodas. Kontūrų srovių metodassrovės šaltinio įjungto tarp skirtingų šakų mazgų pakeitimas. Induktyvumas sinusinės srovės gran dinėse. Sinuso dėsniu kintančių dydžių apibūdinimas. Sinusinio dydžio efektinė vertė. Maksimaliosios aktyviosios galios ( p ) apkrovoje sąlyga. Orientuoti ir neorentuot grandinių grafai. A parametrų prasmė. Y parametrų sistema. Reaktyviųjų dvipolių dažninės charakteristikos. Pakopinis keturpolių junginys.

1) omo desnis nuolat. Sroves gramdinei. Šį dėsnį galima užrayt grandinės daliai be evj šaltinių ir graapie įtampos kryptį galima spresti iš indeksų įtampa nukreipta iš a į b. Uab= -uba. Rašydami omo desnį ,ivertiname įtampos krypčia rab –grandinės dalies a-b varža. I –srovė tos grandinės dalies ,nukreipta iš taško a į b. Uab –tos grand. Dalies. Įtampa. I kirch. D. Taikomas grandinės mazgams. Bet kokio elektros mazgo n srovių algenrinė suma lygi nuliui. Į elektros grandinės mazgų įtekančių srovių suma lygi iš jo ištekančių srovių sumai. I kir. D. Galima taikyti ir bet kuram uždaram paviršiui,gaubiančiam grandinėii kir. D taikomas gran. Kontūrams. Bet kokiame uždarame elektros grand kontūre k įtampų kritimų algebr suma lygi evj algebr. Sumai.

įtampos kritimą lygtyje rašome su pliusu,jei srovės kryptis sutampa su kontūro apėjimo kryptimi ,ir su minusu jei ne. Šaltinio evj rašome su pliusu, kai jos kryptis sutampa su kontūro apėjimo kryptim ir subet kokioje grandinėje įtampos šalti. Pakeitimas srovės šaltiniu arba atvirkšč2,užrašomos lygtys pagal i kirch. D. Jei grandinėje yra m mazgų tai pagal šį dėsnį galima užrašyti m-1 neprikl-mą lygtį.

3,parenkami neprikl-mi kontūrai ir pažyminos jų laisvai parinktos apėjimo kryptys. Į parinktus kontūrus neturi įeiti šakos su srovių šaltiniais. Kontūrai gaunami nepriklausomi, jei į kiekvieną naujai 4,parinktiems kontūrams užrašomos lygtys pagal ii kirch. D. Jei grand. Yra ssudėtingose grandinėse gauname daugelio lygčių sistemą ir joms išspręsti reikia daug darbo. Lygčių galima sumažinti iki m-1(m-mazgų sk. ) naudojant magų potencialo metodą. Skaičiuojant šiuo metodu 5,apskaičiuojamos prie mazgų prijungtų šakų evj ir laidumų sandaugų algebrinės sumkontūrų varžos yra visuomet teigiamos. Bendrosios kontūrų varžos yra algebriniai dydžiai. Varžos ženklas priklauso n6,apskaičiuotos kontūrų evj ,kont. Varžų ir kont bendrųjų varžų reikšmes įrašom į kai šaltinyje evj ir srovės kryptys sutampa , šaltinis elektros energiją generuoja ,o kai srovės ir evj kryptys priešingos ,šaltinis veikia imtuvo rėžimu. Elektros energiją jis ne generuoja bet vartoja. Elektros grandinės varžų galių suma turi būti lygi šaltinių galių sumai.

čia spr – galių grandinės varžose suma spej –grand.

  • Microsoft Word 96 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (5986 žodžiai)
  • Universitetas
  • Liutauras
  • Grandinės
    10 - 2 balsai (-ų)
Grandinės. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/grandines-1-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 18 d. 08:57
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo