Grandininė pavara


Grandinines pavaros. Pavaros konspektas. Ant reguliuojamojo sraigto. Kaip uzgrudinti spyruokle. Grandinine pavara automobilyje. Veleno stumiklis. Vožtuvų tipai.

Nereversiniuose varikliuose užtikrinant tolygų užsikabinimą ir tylų darbą naudojami krumpliaračiai su ševriniais arbe pasuktais dantukais. Reversiniuose varikliuose su ašinio paskirstymo veleno judėjimu krumpliaračiai turi reverso metu turėti tiesius dantukus. Vožtuvų tipai.

Reversiniuose varikliuose su ašinio paskirstymo veleno judėjimu krumpliaračiai turi reverso metu turėti tie volialinis stumiklis dažniausiai naudojamas mažo ir vidutinio galingumo dyzeliuose. Kartais sumažinti susidėvėjimui volialio ašis montuoja ant adatinių guolių. Volialiai ir jų ašys daromi iš cementinio plieno , užgrudina ir šlifuoja; į volialio skylutę užpresuojamos bronzinės smeigės. Štangos padaromos iš plonasienių vamždžių, aprūpintais šarniriniais sujungimais at galų (obuolinio šarniro tipo (prieš a), volialio (prieš b) arba reguliuojamojo sraigto su fesetine galvute (prieš c)).

Svirtys kalamos arbe štampuojamos iš plieno; svirties, nukreiptos į vožtuvą petis (kad sumažinti štangos ir stumuoklio inercijos jėgas). Svirtys daromos arba formos. Vožtuvų spyruoklės (pav. 6) patiria kintančią apkrovą. Darbo metu spyruoklių temperatūra pakyla 40-50 0c , o sutapus savo svyravimo dažniui su išorinių jėgų dažniu gaunasi rezonansas, privedantis prie lužimo. Todėl spiruoklės daromos skirtingų vijų kripčių, kad išvengti vienos vijos pakliuvimą tarp kitos spyruoklės vijų jei sulūžta viena iš jų. Statant keletą spiruoklių ant vieno vožtuvo leidžia išvengti rezonanso: kiekviena spyruoklė turi savo savo dažnį, ir vienai patekus į rezonansą kitos jį gesina. Jos daromos iš anglimi prisotinto plieno 60 gp.

Kad užtikrinti tylų ir desmūgį darbą dvitakčiuose varikliuose su tiesioginiu-vožtuviniu praputimu naudojami stumikliai su hidrauliniu amortizatoriumi – dempferiu, automatiškai parenkančiu šiluminį tarpelį.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (417 žodžiai)
  • Universitetas
  • Liucija
  • Grandininė pavara
    10 - 1 balsai (-ų)
Grandininė pavara. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/grandinine-pavara.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 26 d. 23:18
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo