Gravitacija visatoje skaidrės


Gravitacija Visatoje. Gravitacija – kas tai? Gravitacija – sąveika tarp materialių kūnų. Gravitacija. Dabartinė fizika apibūdina gravitaciją naudodamasi bendrąja reliatyvumo teorija. Niutono teigiamu, du bet kokios masės objektai traukia vienas kitą. Orbitos. Orbita  – įsivaizduojama kreivė erdvėje. Orbita. Visatoje nėra trinties, nes didžiąją jos dalį sudaro tuštuma. Jei nebūtų virvės. Įcentrinės jėgos veikimas. Gravitacinis laukas. Žemė ir Mėnulis kartu sukasi aplink bendrą gravitacijos centrą. Potvyniai. Potvynis – periodinis vandens pakilimas gamtoje. Atoslūgis - periodinis vandens lygio kritimas. Potvynių rūšys. Kai Žemė, Mėnulis ir Saulė yra vienoje linijoje. Užduotis. Kodėl planetos Saulės sistemoje neišsibarsto? Kodėl planetos Saulės sistemoje neišsibarsto? Dėl gravitacinės traukos. Kas nutiktų Saulės sistemoje, jei staiga išnyktų gravitacinė trauka? Kas nutiktų Saulės. Kodėl Žemėje vyksta potvyniai ir atoslūgiai? Kodėl Žemėje vyksta potvyniai ir atoslūgiai. Kodėl potvynius ir atoslūgius veikia ne tik Mėnulis, bet ir Saulė? Kodėl potvynius ir atoslūgius veikia ne tik Mėnulis. Ką įrodo Žemėje vykstantys potvyniai ir atoslūgiai? Ką įrodo Žemėje vykstantys potvyniai ir atoslūgiai. Įvairovės. Obi-Wan Kenobis iš „Žvaigždių karų“ sakė. NASA bando sukurti traukos spindulius. Tam, kad įveiktų Žemės trauką. I. Niutonas išvedė pirmąjį mokslo pasaulyje atvirkštinių kvadratų dėsnį. Saulė yra didelis termabranduolinis reaktorius. Kadangi masyvus objektas iškreipia aplink save erdvę ir laiką. Gravitacijos jėga niekaip „Neįsipaišo“ į kvantinę mechaniką – mokslą apie smulkiausias gamtos daleles. Dėkojame už dėmesį! .


I. Niutono teigiamu, du bet kokios masės objektai traukia vienas kitą. Kuo didesnė sąveikaujančių kūnų masė ir kuo jie arčiau vienas kito, tuo gravitacinė trauka tarp jų didesnė.

Visatoje nėra trinties, nes didžiąją jos dalį sudaro tuštuma, tad Mėnulis šia orbita skrieja miliajardus metų be energijos nuostolių. Jei taške M1 nebūtų Žemės gravitacijos traukos, Mėnulis judėtų greičio v1 kryptimi. Žemės gravitacinės traukos jėga verčia Mėnulį suktis aplink Žemę, panašiai kaip ir žmogus, sukantis ant virvės pririštą kūną.

Jei nebūtų virvės tampromo jėgos, nutrūkus virvei nuskrietų greičio kryptimi. Gravitacijos jėga neleidžia kūnams judėti tiesiai – priverčia judėti apskritimu.

Kodėl planetos Saulės sistemoje neišsibarsto? Dėl gravitacinės traukos.

Kas nutiktų Saulės sistemoje, jei staiga išnyktų gravitacinė trauka?

Kodėl Žemėje vyksta potvyniai ir atoslūgiai? Reguliarius jūrų potvynius ir atoslūgius sukelia  Mėnulio ir Saulės trauka Žemėje.

Ką įrodo Žemėje vykstantys potvyniai ir atoslūgiai? Su potvyniais ir atoslūgiais susijus trintis lėtina Žemės sukimąsi.

NASA bando sukurti traukos spindulius, kuriais būtų galima judinti objektus. Šio prietaiso, kurį kol kas galima išvysti tik fantastiniuose filmuose, pagrindą turėtų sudaryti stipresnė už gravitaciją traukos jėga. 4. Ir atrakcionų parkų lankytojai, ir Tarptautinės kosminės stoties gyventojai patiria mikrogravitacijos, kuri klaidingai vadinama nuline gravitacija, poveikį.

  • MS PowerPoint 541 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (1357 žodžiai)
  • Vitalija
  • Gravitacija visatoje skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Gravitacija visatoje skaidrės. (2016 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/gravitacija-visatoje-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 05:58
×