Gravitacija visatoje


Gravitacija Visatoje. Gravitacija – kas tai ? Gravitacija – sąveika tarp materialių kūnų. Gravitacija. Niutono teigiamu, du bet kokios masės objektai traukia vienas kitą. Gravitacijos centras. Žemė ir Mėnulis kartu sukasi aplink bendrą gravitacijos centrą. Potvyniai. Potvynis – periodinis vandens pakilimas gamtoje. Atoslūgis - periodinis vandens lygio kritimas. Kas sukelia potvynius ? Reguliarius jūrų potvynius ir atoslūgius sukelia Mėnulio ir Saulės gravitacijos jėgos. Potvynių rūšys. Kai Žemė, Mėnulis ir Saulė yra vienoje linijoje. Užduotis. Kodėl planetos Saulės sistemoje neišsibarsto? Kodėl planetos Saulės sistemoje neišsibarsto? Dėl gravitacinės traukos. Kas nutiktų Saulės sistemoje, jei staiga išnyktų gravitacinė trauka? Kas nutiktų Saulės. Kodėl Žemėje vyksta potvyniai ir atoslūgiai? Kodėl Žemėje vyksta potvyniai ir atoslūgiai. Kodėl potvynius ir atoslūgius veikia ne tik Mėnulis, bet ir Saulė? Kodėl potvynius ir atoslūgius veikia ne tik Mėnulis. Ką įrodo Žemėje vykstantys potvyniai ir atoslūgiai ? Ką įrodo Žemėje vykstantys potvyniai ir atoslūgiai.

I. Niutono teigiamu, du bet kokios masės objektai traukia vienas kitą. Kuo didesnė sąveikaujančių kūnų masė ir kuo jie arčiau vienas kito, tuo gravitacinė trauka tarp jų didesnė.

Kodėl Žemėje vyksta potvyniai ir atoslūgiai? Reguliarius jūrų potvynius ir atoslūgius sukelia Mėnulio ir Saulės trauka Žemėje.

Ką įrodo Žemėje vykstantys potvyniai ir atoslūgiai ? Su potvyniais ir atoslūgiais susijus trintis lėtina Žemės sukimąsi.

  • Fizika Skaidrės
  • MS PowerPoint 156 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (416 žodžiai)
  • Ieva
  • Gravitacija visatoje
    10 - 6 balsai (-ų)
Gravitacija visatoje. (2015 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/gravitacija-visatoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 00:51
×