Gravitacinis laukas
Bet kurie du materialūs taškai veikia vienas kitą visuotinės traukos jėga, kuri yra tiesiog proporcinga tų taškų masių (m1 ir m2) sandaugai ir. Gravitacijos pastovioji skaitine reikšme lygi jėgai, kuria trakia vienas kitą du materialūs taškai, kurių kiekviena masė lygi vienam masės vienetui ir atstumas tarp jų vienam ilgio vienetui.
Bet kurie du materialūs taškai veikia vienas kitą visuotinės traukos jėga, kuri yra tiesiog proporcinga tų taškų masių (m1 ir m2) sandaugai ir
„-“ ženklas rodo, kad antrasis kūnas veikia pirmąją kūną traukos jėga, vadinasi,
Gravitacijos pastovioji skaitine reikšme lygi jėgai, kuria trakia vienas kitą du materialūs taškai, kurių kiekviena masė lygi vienam masės vienetui ir atstumas tarp jų vienam ilgio vienetui
Gravitacinė kūnų sąveika vyksta per gravitacinį lauką. Pagrindinė traukos lauko savybė, kuria jis skiriasi nuo kitų fizikinių laukų yra ta, kad kiekvieną masės m materialųjį tašką, patekusį į tą lauką, veikia proporcingos tai masei m traukos jėgos:
Vektoriusnepriklauso nuo masės ir vadinamas traukos lauko stipriu. Vektoriussavo skaitine reikšme lygus jėgai, kuria laukas veikia vieneto
Lauko stiprio vektorius yra gravitacinio lauko charakteristika ir bendruoju atveju
Laukas vadinamas vienalyčiu, kai jo stipris visuose taškuose yra vienodas. Laukas vadinamas centriniu, kai visų jo taškų stiprio vektorių tiesės susikerta viename ir tame pačiame taške O, nejudančiame kokios nors inercinės atskaitos sistemos atžvilgiu.
Centrinis laukas vadinamas sferiškai simetrišku, kai stiprio vektoriaus skaitinė reikšmė priklauso tik nuo atstumo r iki jėgų centro O:
Traukos lauko stipris, kurį sukelia nejudantys masių m1, m2, ... mn materialūs taškai, yra lygus visų tų laukų stiprių vektorinei sumai (t.y. superpozicijos principas).
- Microsoft Word 212 KB
- 2019 m.
- Lietuvių
- 11 puslapių (862 žodžiai)
- Kolegija
- Andrius
-