Greičio dėžės sandara


Įvadas. Mecaninės pavarų dėžės tipai. Automobilio pavarų dėžės funkcijos. Automobilio pavarų dėžės elementai. Automatinių transmisijų konstrukcijos ir jų variantai. Mechaninės pavarų dėžės gedimai. Pavėluotas alyvos keitimas. Aptarnaujamieji automobiliai ir mikroautobusai. Išvados.


Šiame darbe bus rašoma apie, greičio dėžės sandarą, kokie yra greičio dėžės pastovūs gedimai, kaip veikia mechanizmai ir kam iš viso yra skirta greičio dėžė automobiliui.

Automobiliuose naudojamos dviejų tipų pavarų dėžės: Mechaninės ir Hidromechaninės.Jos skirstomos į:

Automatinė pavarų dėžė susideda iš:1. Hidrotransformatoriaus;2. Mechaninės pavarų dėžės;3. Darbino skysčio siurblio;4. Aušinimo sistemos;5. Valdymo sistemosAutomatinės pavarų dėžės valdymas:

Veleno sandarikliai: Pavarų velenai yra sandarinami radialiniais sandarikliais. Sandariliai yra standartizuoti elementai susidedantys iš karkaso, sandariklio bei sandarinimo briaunų su spyruoklėmis.S andarikliai gaminami iš silikoninio, fluoro ar kaučiuko.   Automatinę transmisiją sudaro hidraulinis transformatorius ir planetinė pavarų dėžė, kurie gali būti sujungti tarpusavyje įvairiais būdais. Ypatingas automatinės transmisijos elementas yra diržinė arba slydimo belaiptė pavara.Hidrodinaminis transformatorius – veikia kaip sankaba ir sukimo momento transformatorius. Varikliui veikiant tusčiąją eiga, transmisijai galios srautas neperduodamas. Transformatorius sudarytas iš trijų pagrindinių dalių: siurbliaračio, turbinračio, kreipračio. Planetinė pavarų dėžė: Automatinėse transmisijose dažniausiai naudojamos planetinės pavarų dėžės. Pagrindiniai jų privalumai: pavaros perjungiamos nenutrūkstant galios srautui, kompaktiška konstrukcija, galios srautas paskirstomas per didesnį krumpliaračių skaičių.Belaiptės transmisijos: Belaiptėje transmisijoje norimas greitis gaunamas belaipsniškai keičiant perdavimo skaičių. Toks reguliavimas leidžia dirbti optimaliame sukių diapazone.Automatinės pavarų dėžės su elektroniniu valdymu. Kam reikalingos automatinės pavarų dėžės: 

  • Microsoft Word 175 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (787 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tomas
  • Greičio dėžės sandara
    10 - 1 balsai (-ų)
Greičio dėžės sandara . (2017 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/greicio-dezes-sandara.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 05:06
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo