Gręžimas


Gręžimas. Spiralinių grąžtų elementai. Gręžimo proceso elemetai. Pjovimo režimų elementai. Drožlės susidarymas. Pjovimo jėgos ir galingumas. Grąžtų dilimas ir patvarumas. Įvairių tipų grąžtų konstrukcinės ir technologinės ypatybės. Spiraliniai grąžtai su kietlydine jaunančiąja dalimi. Giliojo gręžimo grąžtai. Žiediniai grąžtai. Plunksniniai grąžtai. Centrinimo grąžtai. Gręžimo staklės. Vertikaliosios gręžimo staklės. Programinės gręžimo staklės. Radialinės gręžimo staklės. Daugiašpindelinės gręžimo staklės. Giliojo gręžimo staklės. Literatūra.

Jį galima nustatyti į reikiamą vietą, pasukant traversą 4 apie koloną 2 ir perstumiant špindelinę galvutę 5 ant traversos kreipiančiųjų. Gręžimo aukštis nustatomas, mechanizmu 3 kilnojant traversą kolonos 2 cilindriniu paviršiumi. Staklės su pasukama galvute, dar vadinamos universaliosiomis, paprastai būna kilnojamos. Jas galima perkelti prie apdirbamos sunkios detalės ar mašinos, todėl universalios gręžimo staklės tinka naudoti stambių mašinų montavimo darbams. Jų špindelį galima nustatyti bet kuriuo kampu, pasukant galvutę 5 apie statmenus šarnyrus.

Radialinių gręžimo staklių dydį rodo didžiausias sąlyginis grąžto skersmuo ir didžiausias špindelio ašies atstumas nuo kolonos.

  • Mechanika Aprašymas
  • Microsoft Word 352 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (2899 žodžiai)
  • Darius
  • Gręžimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Gręžimas. (2013 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/grezimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 10:15
×