Griaučiai - Žmogaus kūno atrama projektas


Griaučiai-Žmogaus kūno atrama. Griaučių kaulai su pavadinimais. Griaučiai tai. Kūno struktūrinis pagrindas. Griaučių kaulai yra. Ilgieji panašūs į tvirtą vamzdį. Kaulinis audinys. Iš ko jis sudarytas? Jungiamasis audinys, sudarytas iš kaulinių ląstelių ir kietos mineralizuotos tarpląstelinės medžiagos. Plokštelinio kaulinio audinio skerspjūvis, žiūrint mikroskopu. Lankstumas ir kietumas. Organinės, baltyminės (osseino) medžiagos suteikia kaului lankstumą ir stangrumą, neorganinės( kalcio fosfato) – kietumą ir tvirtumą. Kaulų jungtys. Skaidulinės (pvz raiščiai, dantų įkalai. Taip pat kaulų jungtys yra. Paslankios Pusiau paslankios  Nepaslankios. Įdomūs faktai apie kaulus. Mažiausi kūno kaulai yra ausyje. Informacijai rasti naudota vikipedija ir biologijos vadovėlis.


Organinės, baltyminės (osseino) medžiagos suteikia kaului lankstumą ir stangrumą, neorganinės( kalcio fosfato) – kietumą ir tvirtumą.

 skaidulinės (pvz: raiščiai, dantų įkalai, siūlės, tarpkaulinės plėvelės, momenėliai) kremzlinės (pvz: sąvaržos, kremzlinės sąaugos, kaulų epifizės) kaulinės (kaulų susijungimas kauliniu audiniu, pvz., kryžmens slankstelių suaugimas į kryžkaulį).

 2. Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių. 

Informacijai rasti naudota vikipedija ir biologijos vadovėlis.

  • MS PowerPoint 1223 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (266 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Viktorija
  • Griaučiai - Žmogaus kūno atrama projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Griaučiai - Žmogaus kūno atrama projektas. (2021 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/griauciai-zmogaus-kuno-atrama-projektas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 12:39
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo