Griuvimo rizikos mažinimas pagyvenusių ir senų žmonių bendruomenėje


Prevencinė programa. Griuvimo rizikos mažinimas pagyvenusių ir senų žmonių bendruomenėje. Situacijos analizė. Griuvimų priežastys. Naudota literatūra.

Programos turinio aprašymas kokiomis priemonėmis ir kokias problemos priežastis bandysite paveikti, kokia bus veiksmų seka, trukmė, intervalai:

Priemonės:

1. Anketa (klausimai, kuriuos užduotų kitas asmuo arba jeigu gali atsakytų pats griuvantysis: kaip dažnai, kada..)

2. Supažindinimas su rizikos veiksniais.

3. Išsiaiškinti ir koreguoti vidinius veiksnius (Reikia kryptingai tirti ir nustatyti linkusius griūti asmenis, gydyti lėtines ligas trikdančias eiseną ir pusiausvyrą, bei sukeliančias alpimą, rūpestingai parinkti vaistus, mažinti baimę griūti. Taip pat svarbu taikyti visavertę mitybą, osteoporozės profilaktiką, raumenų stiprinimo ir judesių koordinacijos pratimų programą. Vyresniems asmenims reikia papildomai vartoti kalcio ir vitamino D. Atkreipti dėmesį ar namuose nėra rizikos veiksnių.)

4. Išorinių veiksnių išaiškinimas ir korekcija. (reikia, kad pagyvenę žmonės, turintys padidėjusią riziką griūti, naudotų pagalbines priemones: lazdos, vaikštynės, vežimėlius, neslystanti avalynė).

5. Mokymas kaip elgtis nugriuvus (staigiai nesikelti, įvertinti ar nėra sužalojimų, jei nėra tai pasiversti ant šono, tada ant pilvo ir kojų, rankų pagalba bandyti iš lėto atsistoti)

6. Multifaktorinė profilaktika (buvusių griuvimų aplinkybių įvertinimas, kineziterapija, mažesnės psichotropinių vaistų dozės, lūžių profilaktika skiriant vitamino D ir pan.)

7. Įrengti apie griuvimus informuojančius ženklus ar vaizdo priemones : skambučiai, varpeliai.

8. Tinkama medicininė priežiūra ir paciento režimas

9. Psichologinė pagalba

Trukmė- viso buvimo metu, nes būklė gali kisti

Intervalas- kas 6 mėn.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (907 žodžiai)
  • Kolegija
  • Zippy
  • Griuvimo rizikos mažinimas pagyvenusių ir senų žmonių bendruomenėje
    10 - 10 balsai (-ų)
Griuvimo rizikos mažinimas pagyvenusių ir senų žmonių bendruomenėje. (2015 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/griuvimo-rizikos-mazinimas-pagyvenusiu-ir-senu-zmoniu-bendruomeneje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 20:17
×