Griuvimų prevencija senstant


Panevėžio kolegijos biomedicinos mokslų katedra. Griuvimų prevencija senstant. Rizikos veiksniai ir griūvimų priežastys. Griuvimų profilaktka. Informacijos šaltinių sąrašas.

Senėjimas – tai sudėtingas procesas, kurio eigoje kinta visų žmogaus organų ir sistemų struktūra, taip pat funkcijų ypatumai. Seno žmogaus organizme vyksta daugybė pokyčių, kurie kai kuriems senyviems žmonėms blogina gyvenimo kokybę. Viena iš aktualiausių problemų yra griuvimai, dėl kurių yra sutrikdoma žmonių sveikata. Dėl daugelio nervų, širdies ir kraujagyslių, atramos ir judėjimo, medžiagų apykaitos, virškinimo, urogenitalinių sistemų ligų padidėja griuvimų rizika.

Griuvimas- kūno padėties pakeitimas dėl nesmurtinių priežasčių. Traumos yra viena iš dažniausių gyvenimo trumpėjimo priežasčių, nes griuvimai yra dažni pagyvenusių žmonių mirties ir negalios priežasčių. Pagal statistinius duomenis išaiškinta, kad daugiau, nei 1/3 pagyvenusių žmonių griūva – bent vieną kartą į metus. Taip pat ištirta, kad gyvenantys namuose, mažiau patiria traumų nei gyvenantys specialiose slaugos įstaigose.

Moterys dėl silpnesnių raumenų, dažnesnių susirgimų osteoporoze, nei vyrai susižeidžia dažniau. Taip pat dažniau griūva sergantieji lėtinėmis ligomis ar mažiau savarankiški žmonės ir nuo kitų labiau priklausomi pagyvenę žmonės.

Griuvimus lemiančių veiksnių yra daugybė. Jie skirstomi į vidinius ir išorinius. Išoriniai veiksniai tai visi pavojingi aplinkos veiksniai, o vidiniai, tai susiję su pačiu žmogumi.

Dažnai žmonės griūva skubėdami i tualetą ir pamiršta kad kambaryje daug daiktų už kurių galima užkliūti arba tiesiog nemato jų tamsoje.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1156 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Griuvimų prevencija senstant
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Griuvimų prevencija senstant. (2015 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/griuvimu-prevencija-senstant.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 12 d. 23:24
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo