Grožio kultas visuomenėje


Grozio kultas lietuvoje. Visuomene neigianti senatve. Visuomenes nuomone apie grozi. Moters grozio kultas. Moterys išvaizdos kultas. Grožio kultas savoka. Moters grozio etalonas skaidres. Kūnas kaip grožio kultas. Grozio etalonai istorijoje. Tema grozio kultas.

Įvadas. Informacinių šaltinių apžvalga. Grožio suvokimas. Plastinė chirurgija. Grožio kultas lietuvoje. Tyrimo analizė. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai. Tyrimo tikslas: sužinoti žmonių nuomonę apie grožio svarbą gyvenime.

Tyrimo problema: grožis – tai nepastoviausias reiškinys pasaulyje, jis keičiasi, transformuojasi įtakojamas įvairiausių faktorių. Grožis nuolat reikalauja pastangų ir netgi aukų. Jam reikalingas pastovus dėmesys ir puoselėjimas. Grožio kultas veda į pražūtį. Laimės, sėkmės ir visokeriopos gerovės tapatinimas su tobulomis kūno linijomis ir nepriekaištinga išvaizda paauglių ir jaunų žmonių gyvenimą dažnai paverčia pragaru. Iškreipti grožio standartai ir liguistas kūno tobulinimas į pavojingų ligų liūną kasmet įklampina daugelį jaunų žmonių. Liekninamaisiais vaistais, pačių sugalvotomis bado dietomis, sekinančiomis sporto treniruotėmis kamuodami savo kūną įvairias psichologines problemas bando išspręsti ne tik mekultas – religiniai veiksmai (maldos, aukų aukojimas, užkeikimai, giesmės), kuriais siekiama antgamtinių jėgų, dievybės palankumo; perdėtas ko nors garbinimas, idealizavimas (asmenybės kultas, daiktų kultas, grožio kultas).

Grožis – asmens, objekto, vietovės, idėjos savybė, sukelianti subjektyvų estetinio malonumo, reikšmingumo, pasitenkinimo jausmą. Grožį nagrinėja estetika, sociologija, socialinė psichologija, kultūra. Visuomenėje yra iškeliami grožio etalonai, o pati grožio sąvoka dažnai iškeliama kaip siekiamybė.

Gražiais ar negražiais dalykais gali būti įvardinti tiek bet kokie materialūs daiktai, būtybės, tiek nemateriagrožis - laikinas ir trapus dalykas. Tai, kas buvo gražu vakar, šiandien dažniausiai jau laikoma atgyvena ir beviltiška seniena. Visais laikais geriausias rodiklis, stebint grožio evoliuciją ir transformaciją – moters kūnas.

Pažvelgę į istoriją pamatytume, kad kiekvienas laikotarpis turėjo susikūręs savitą grožio etaloną: vieni garbino anoreksiškas, išbalusias merginas, o kiti – idealiomis laikė tik tas moteris, kuriose derinosi išorinis ir vidinis grožis.

Senovės egipte grožio idealas buvo liekna, gracinga moteris putliomis lūpomis ir didžiulėmis akimis. Norėdamos praplėsti vyzdžius ir suteikti akims blizgesio, moterys į jas lašindavo vaistinės šunvyšnės sultis. Gražiausiomis buvo laikomos žalios spalvos akys. Tačiau reta moteris turi tokias akis, todėl egiptietės vardan grožio apvedžiodavo akis žaliais dažais iš malachito. O užbaigdamos savo išvaizdos tobulinimą, rankų ir kojų nagus taip pat dažydavo žaliai.

Majų moterys kūną tepdavosi raudonu tepalu, į kurį įmaišydavo labai lipnaus ir kvapnaus deguto. Po tokios procedūros jos galėjo save vadinti ir pasipuošusiomis, ir pasikvėpinusiomis.

  • Microsoft Word 350 KB
  • 2012 m.
  • 22 puslapiai (4169 žodžiai)
  • Universitetas
  • Grožio kultas visuomenėje
    10 - 3 balsai (-ų)
Grožio kultas visuomenėje. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/grozio-kultas-visuomeneje.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 23:59
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo