Grožio paslaugos


Įvadas. Grožio paslaugų reikalavimai. Bendrieji reikalavimai grožio paslaugų teikimo patalpoms. Reikalavimai asmenims teikiantiems grožio paslaugas. Instrumentų valymo, dezinfekcijos bei sterilizacijos taisyklės. Grožio paslaugų palangos kurorte analizė. Veido ir kūno paslaugų teikėjų Palangos kurorte apžvalga. Nagų priežiūros paslaugų teikėjų Palangos kurorte apžvalga. Makiažo paslaugų teikėjų Palangos kurorte apžvalga. Grožio paslaugų teikėjo individuali veikla. Numatomų teikti grožio paslaugų aprašymas. Įranga reikalinga grožio paslaugų kabineto teikimui (kabineto projektavimas). Priemonės ir įrankiai reikalingi numatomų grožio paslaugų teikimui. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Nuo viduramžių iki šių laikų grožio procedūros yra neatsiejamos kiekvienos moters gyvenimo dalis. Iki šių dienų Egipto valdovė Kleopatra laikoma grožio etalonu. Daugelį jos sugalvotų kūno puoselėjimo ritualų dailiosios lyties atstovės atlieka iki šiol. Apie Kleopatros pieno vonias vis dar sklando legendos. Tačiau ne mažiau veiksmingi buvo ir šiandien visiems prieinami kiti natūralūs produktai – molis, purvas, įvairūs aliejai, medus ir kt. Mados kito, bet skaisti oda bei vešlūs ir žvilgantys plaukai liko kiekvienos moters siekiamybė.

Darbo tikslas: apžvelgti grožio paslaugų reikalavimus ir pritaikyti savo numatytoje individualioje veikloje.

Darbo uždaviniai:

Pateikti bendruosius reikalavimus, teikiant grožio paslaugas;

Apžvelgti teikiamas grožio paslaugas Palangos kurorte;

Aprašyti numatomų grožio paslaugų individualią veiklą.

Grožio paslauga tai plaukų, nagų, veido ir kūno priežiūra, kurią atlieką specialistas grožio salone, kosmetikos kabinete, SPA centre. Apžvelgsiu bendruosius reikalavimus grožio paslaugų patalpoms, reikalavimus higieninės kosmetikos kosmetikui ir instrumentų valymo, dezinfekcijos ir sterilizacijos taisykles, teikiant grožio paslaugas.

Laukiamasis, tai patalpa klientams, kurie laukia grožio procedūrų. Jame turi būti įrengtos sėdimos vietos klientams ir drabužių kabykla.

Personalo patalpoje turi būti atskiros spintos darbuotojų asmeniniams viršutiniams ir

darbo drabužiams bei jų asmeniniams daiktams laikyti arba bendra spinta su pertvaromis. Taip pat šioje patalpoje galima laikyti darbo priemones jei pakanka vietos ir yra ne daugiau kaip 3 darbo vietos, tada nebūtina patalpa joms laikyti.

Grožio paslaugų patalpų grindys, baldai, įrenginių ir kiti paviršiai turi būti valomi po kiekvienos pamainos, o prireikus ir darbo metu.

Kosmetikos kabinetuose, grožio centruose oro temperatūra šaltuoju metų laikotarpiu turi būti (21-23)°C, santykinė oro drėgmė - (40-60)%, oro judėjimo greitis -0,1m/s. Šiltuoju metų laikotarpiu oro temperatūra - (22-24)°C, santykinė oro drėgmė - (40-60)%, oro judėjimo greitis - 0,2 m/s .

Grožio paslaugų patalpos projektuojamas ir įrengiamas pagal norminių dokumentų reikalavimus. Jeigu kosmetikos kabinetas įrengiamas individualiuose ar daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose, turi būti suprojektuotos ir įrengtos atskiros vėdinimo sistemos, izoliuotos nuo kitų pastato patalpų vėdinimo sistemų. Iš šių patalpų šalinamo oro kiekis turi būti didesnis už pritekančio oro kiekį. Būtina mechaninė vedinimo sistema, jei vienu pamainos metu eksploatuojamos daugiau kaip 3 darbo vietos.

Grožio paslaugų patalpose turi būti pirmosios pagalbos vaistinėlės.

Reikalavimų grožio patalpoms svarbu laikytis, nes tinkamai įrengtoje darbo vietoje sumažęs profesinės rizikos veiksnių (fizikinių, ergonominių, biologinių, psichosocialinių, fizinių ir cheminių) paslaugos tiekėjui, o ir klientams tai aktualu, nes kiekvienas nori ateiti į švarias, sterilias patalpas. Beje, siekiant klientų lojalumo, būtina jauki, saugi aplinka.

Prieš pradedant darbą įmonėje būtina pasitikrinti sveikatą ir instruktuotis pagal:

Vėliau kas metus būtina instruktuoti periodiškai dirbantį kosmetiką. Instruktuoti papildomai

Darbo metu kosmetikas privalo laikytis asmens higienos ir bendrųjų higienos normų:

Dėvėti švarius darbo drabužius, avėti darbo avalynę. Darbo drabužius keisti kas savaitę, o susitepus – nedelsiant;

Pakilus kūno temperatūrai ar ūmių ligų požymius, pranešti klientams ir kreiptis į gydytoją;

Klientų aptarnavimo patalpoje nevalgyti maisto produktų ir jų ten nelaikyti.

Asmenys, teikiantys grožio paslaugas, naudoti individualias apsaugos priemones.

Higieninės kosmetikos kosmetikai turi laikytis darbo ir poilsio laiko.

Svarbiausia grožio paslaugos teikėjai gali teikti tik saugias paslaugas, pagal įgytas kompetencijas. Mano požiūriu, būtinas šiltas kliento pasitikimas, nuoširdus bendravimas, individualus dėmesys sąlygos paslaugos pirkėjo lojalumą.

Laikytis higienos normų teikiant grožio paslaugas, yra labai svarbu, kad apsaugotumėme savo bei kliento sveikatą ir gerą išvaizdą. Infekcijos kontrolė prasideda nuo tvarkos ir švaros, palaikomos ant darbo stalo. Taip pat būtina laikytis higienos ir sanitarijos reikalavimų paslaugos teikėjui, jo darbo vietai bei instrumentams, kuriais atliekamos procedūros. Pasak HN 117:2007:

  • Microsoft Word 1818 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 35 puslapiai (5968 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Renata
  • Grožio paslaugos
    9 - 2 balsai (-ų)
Grožio paslaugos. (2016 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/grozio-paslaugos.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 19 d. 00:25
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo