Grūdai referatas


Logistikos referatas. Įvadas. Grūdai. Grūdų rūšys ir savybės. Grūdų naudojimas. Grūdų bendrieji požymiai. Gamybos ir vartojimo regionai. Pagrindiniai faktai apie grūdų sandėliavimą. Sandėlių priežiūra ir valymas. Sandėliuojami grūdai – gyva sistema. Grūdai − grūdų ir oro mišinys. Nukultų grūdų praradimas. Drėgmės kiekis. Temperatūra. Grūdai gali įkaisti. Kaip gali sandėliuojami grūdai užsidegti ir netgi sprogti? Sandėlių priežiūra ir valymas. Sandėlio priežiūra. Grūdų džiovinimas. Grūdų bokštai. Grūdų transportavimo įranga. Grūdų gabenimo taisyklės. Išvados. Literatūros sąrašas.


Grūdas, tai žeminės kultūros augalas, kuris yra ne vienos rūšies ir skirtingų sudėčių. Jis yra plačiai naudojamas maistinių produktų gamyboje, pašarų gamyboje ir net gi tekstilėje.

Šiame darbe bus atskleista grūdų savybes, jų rūšys, transportavimąs ir kiti tikslai norint tinkamai ir kokybiškai transportuoti grūdus.Mūsų darbe plačiai atskleisti visi kriterijai, kuriais reikia vadovautis transportuojant, parenkant geriausia transporta pervežantir geriausias salygas sandėliavimui. Čia rasite visa reikiamą ir tinkamą techniką jiems perkrauti ar pakrauti, bei iškrauti iš transportavimo priemonių.

Grūdai yra mažos, kietos, sausos sėklos (su arba be pridėtų korpuso ar vaisių sluoksnių) nuimtų maistui arba pašarui. Agronomai pat skambinti gaminančias įmones tokios sėklos "grūdų kultūras". Pagrindinių tipų komercinių grūdinių kultūrų yra grūdai, pavyzdžiui, kviečių ir rugių, o ankštiniai, pavyzdžiui pupelių ir sojos pupelių .

Išauginti, sausi grūdai turi pranašumų prieš kitų pagrindinių maisto produktų , tokių kaip krakmolingų vaisių (pvz., gysločio) ir šaknų / gumbus (pvz., saldžiosios bulvės) iš saugojimo lengvumu, tvarkymo ir gabenimo. Visų pirma, šios savybės leido mechaninis derlius, vežant geležinkeliu ar laivu, ilgalaikio saugojimo grūdų siloso, didelio masto frezavimo ar spaudimo, ir pramoninio žemės ūkio. Taigi, pagrindinės prekių biržos prekiauja rapsais, kukurūzais, ryžiais, soja, kviečiais ir kitais grūdais,

Kviečio grūdas turi siaurą, giliąvagelę, viršūnėje kiek suplotas.Grūdai vartojami maistui (kruopos,miltai), išjųgaminamas krakmolas, spiritas.

Miežio grūdas turi plačią vagelę, paprastai suaugęs sužiedažvyniais. Grūdai vartojami maistui,alui daryti

Atsiradus sunkumams dėl grūdų sandėlio struktūros ir įrangos veikimo, kyla grėsmė nuimtų grūdų kokybei. Todėl labai svarbu paruošti visas patalpas prieš prasidedant naudojimo sezonui. Tinkama priežiūra, efektyvus grūdų džiovinimas ir vėsinimas, jei reikia, pritaikyta parazitų kontrolė yra pagrindinės priemonės, reikalingos palaikyti sandėliuojamų grūdų kokybę. Grūdus transportuojant, jie gali būti pažeisti, todėl yra didesnė tikimybė, kad juos užpuls aruodiniai kenkėjai, grybinės ligos ir kiti žaldariai. Todėl būtina tinkamai sureguliuoti visus įrengimus. Labai svarbu užtikrinti, kad sandėlio aplinkoje nebūtų parazitų ir kitų kenkėjų. Tuščiuose sandėliuose gali įsiveisti parazitai, kurie gali užkrėsti naujai supiltus grūdus. Vien sandėlių valymo nepakanka. Gali tekti panaudoti chemines medžiagas, bet net ir tai visiškai neišnaikins sandėlyj esančių visų žaldarių. Siekiant sudaryti geras supylimo sąlygas, o taip pat sumažinti riziką, įranga turi tinkamai veikti. Norint, kad visa įranga gerai ir saugiai veiktų, ji turi būti švari, patikrinta ir prižiūrėta. Darbuotojus būtina išmokyti teisingai ir saugiai naudoti įrangą. Dažniausios struktūrinės problemos yra vandens prasiveržimas ir parazitų atsiradimas. Kiaurus stogus galima suremontuoti, o atviras angas užtaisyti, kad nepatektų paukščiai. Panaikinus šiukšlių susikaupimo vietas, jos neužsiblokuos nuosėdomis, bus lengviau valyti. Nešvarumai ir liekanos sudaro geras sąlygas veistis parazitams, trukdo užtikrinti įrangos ir sandėlio struktūros tinkamą priežiūrą, trukdo tinkamai su pasireiškiančiais žaldariais. Visas šiukšles, įskaitant dulkių filtrų turinį, būtina išnešti iš karto, baigus valyti, ir sudeginti ar kitaip sunaikinti. Nuolat stebėti, ar neatsirado parazitų (aruodini kenkėjų, graužikų, paukščių). Bestuburiai parazitai yra labai maži, juos sunku pastebėti. Tačiau stuburiniai parazitai taip patgali likti nepastebėti. Pastebėjus parazitų, arba esant didelei jų atsiradimo rizikai, būtina imtis reikiamų priemonių. Sandėliuose, kur laikomi grūdai, skirti maisto gamybai, negalima laikyti maisto produktų arkitokių panašių prekių, nebent jie būtų gerai išvalyti.

 • Logistika Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Karlita
 • 19 puslapių (3165 žodžiai)
 • Mokykla
 • Logistikos referatai
 • Microsoft Word 190 KB
 • Grūdai referatas
  10 - 7 balsai (-ų)
Grūdai referatas. (2015 m. Rugsėjo 29 d.). http://www.mokslobaze.lt/grudai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 04:19