Grūdinimo ir grūdinimo su aukštuoju atleidimu terminio apdorojimo technologijos


Dalis. Sek. Sek. Išvados. ,0715 markės plienas yra grūdinamas 850 ºC temperatūroje, turi būt kaitinamas. Tk,grūd =12840 sek ir išlaikyti 700s. Aušinimo greitis 2,5 ºC/sek. Dalis. Atleidimo temperatūra, siekiant 40 HRC kietumo Tatleid.


Parinkti grūdinimo ir grūdinimo su aukštuoju atleidimu terminio apdorojimo technologijas bei technologijų režimus (grūdinimo temperatūrą, išlaikymo laiką, aušinimo greitį ir t.t.) pagal duotą variantą (medžiaga, detalė, reikalingas grūdinamos detalės kietumas, kaitinimo įrenginys, reikalingas grūdinamos ir atleistos detalės kietumas).

Aprašyti plienų grūdinimo ir grūdinimo su aukštuoju atleidimu terminio apdorojimo technologijas.

Grūdinimas – tai plieno kaitinimas iki didesnės kaip 30°- 50° C, negu linijos GSK

temperatūros (Fe - C diagrama), laikymas joje ir greitas aušinimas. Grūdinimo tikslas – padidinti plieno kietumą ir stiprumą.

Grūdintų gaminių kietumas priklauso nuo:• anglies kiekio pliene (plienas, kuriame iki 0,25% C praktiškai nesigrūdina);

• paviršinis.Aukštasis atleidimas -suteikia gaminiams maksimalų smūginį tąsumą ir išsaugo kiek galima didesnį kietumą ir stiprumą. Grūdinimas esant aukštu atleidimu vadinamas terminiu gerinimu ir taikomas svarbioms mašinų detalėms, kurios eksploatacijos metu veikiamos dinaminių ar kintamų apkrovų. Aukštasis atleidimas atliekamas užgrūdintą plieną įkaitinus iki 450...680ºC

Aprašyti duoto plieno sandarą ir savybės (mechaninės ir fizikinės), klasifikaciją irtaikymo sritys.

Nelegiruotas kokybiškas plienas, neskirtas termiškai apdoroti. Kietumas 107 – 169HB.

Suvirinamumas: Dėl didelio sieros ir fosforo kiekio suvirinimui paprastai nerekomenduojama naudoti šio karšto pjovimo plieno.

Tikslas: Parinkti grūdinimo terminio apdorojimo technologiją bei jos režimus (grūdinimo temperatūrą, kaitinimo greitį, išlaikymo laiką, aušinimo greitį) pagal duotą variantą (medžiaga, detalė, reikalingas grūdinamos detalės kietumas, kaitinimo įrenginys).

  • Microsoft Word 709 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (925 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Grūdinimo ir grūdinimo su aukštuoju atleidimu terminio apdorojimo technologijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Grūdinimo ir grūdinimo su aukštuoju atleidimu terminio apdorojimo technologijos . (2020 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/grudinimo-ir-grudinimo-su-aukstuoju-atleidimu-terminio-apdorojimo-technologijos.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 01:43
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo