Grūdų džiovinimas


Siaudais kurenamos grudu dziovyklos. Grudu dziovinimo budai. Grudu dziovinimas siaudais. Grudų džiovyklos. Grudų džiovykla kurenama. Grudu dziovyklos kurenamos siaudais. Plokštelinių šilumokaičių brėžiniai. Biomases dziovinimas. Grudu dziovyklos energijos kiekio skaiciavimas. Grudu dziovyklos sandara.

Įvadas. Informacijos šaltinių analizė. Šiaudų energijos išteklių panaudojimas kurui ir jo potencialas lietuvoje. Šiaudų derliaus nuėmimas ir sandėliavimo būdai. Šiaudų kuro sudėtis ir savybės. Šiaudų kūrenimo katilas kuris bus naudojamas grūdų džiovinimui. Grūdų džiovinimas ir sandėliavimas. Baigiamojo darbo pagrindimas, projektinio skyriaus tikslas ir uždaviniai. Projektinis skyrius. Projektuojamos kūrenimo katilo blokas ir šilumokaitis sistemos pagrindimas. Kūrenimo katilo blokas ir šilumokaitis projektiniai skaičiavimai. Vamzdynų izoliacijos storio nustatymas, esant norminiams šilumos nuostoliams. Aku šildymo blokas ir grūdų džiovyklos rcw-. Elektros ir automatinio valdymo įrenginių duomenis. Elektros tinklo skaičiuojamosios schemos sudarymas, įrenginių pastatymo vietos projektavimas. Vidaus instaliacijos tinklų schemos sudarymas. Laidininkų skerspjūvio nustatymas. Įtampos nuostoliai ir jų balansas vidaus instaliacijoje. Apsaugos aparatūros parinkimas. Vidaus instaliacijos apsaugos aparatų parinkimas ir suderinimas su laidų ar kabelių leistinomis apkrovos srovėmis. Apsaugos aparatų patikrinimas pagal atsparumo ir poveikio patikimumo reikalavimus. Rezultatų vertinimas. Šiaudais kūrenamo katilo aku-. Ir plokštelinio šilumokaičio xb-. Ekonominis ir aplinkosauginis vertinimas. Išvados.

Žmonijos ekonominės plėtros pagrindas yra energija. Be energijos neįsivaizduojama nei ūkinė nei visuomeninė veikla. Yra numatyta , kad iki 2020 metų energijos pasaulyje bus suvartojama dvigubai daugiau, negu jos buvo suvartojama 9-tojo dešimtmečio pradžioje

Šiuo metu energija yra gaunama panaudojant žemės energijos išteklius. Tačiau jų kiekiai yra riboti. Europos sąjungoje vidinių išteklių dabar užtenka patenkinti tik pusei jos poreikių. Ne gana to, jie taip pat pastebimai senka, energijos suvartojama kaskart daugiau.

Tokia situacija sukuria ekonominę priklausomybę nuo energijos išteklių tiekėjų. Ši priklausomybė daro es pažeidžiamą.

Kita svarbi priežastis yra vis didėjantis aplinkos teršimas. Šioms problemoms spręsti ir visuomenės tvariam vytimuisi užtikrinti nėra kitos alternatyvos kaip mažinti energijos vartojimą didinant jos vartojimo efektyvumą ,taip pat vis didesnę dalį kuro pakeisti alternatyviais energijos šaltiniais.

Alternatyvūs energijos šaltiniai yra saulės, vėjo, biomasės, vandens, geoterminė energija. Jie naudingi tuo, kad yra neišsenkami. Europos sąjunga privalo išsivaduoti iš priklausomybės nuo importuojamą energijos išteklių.

Biomasė laikoma perspektyviausiu atsinaujinančiu energijos gamybos šaltiniu. Es yra taikomos įvairios priemonės, skatinančios biomasės naudojimą. Priemonių pasirinkimas įvairiose šalyse priklauso nuo techninės infrastruktūros ypatybių, gamtinių išteklių, geografinės padėties bei klimatinių sąlygų.

Biomasė – tai seniausias energijos šaltinis, kurį žmogus pradėjo vartoti prieš daugelį tūkstančių metų. Seniausiai pradėta naudoti biomasė energijai gaminti – tai mediena. Be medienos kuro, šiuo metu katilinėse yra deginami ir šiaudai. Padidinti šiaudų naudojimą energetikoje yra svarbus uždavinys įgyvendinant nacionalinės energetikos strategijos nuostatas.

Šiaudus energetinėms reikmėms vartoja daugelis šalių. Šiaudų naudojimo pradininkė yra danija. Ji energetinėms reikmėms suvartoja apie 15% šiaudų derliaus per metus. Per pastaruosius 15-20 metų labai patobulėjo kūrenimo šiaudais technologijos.

Lietuvoje šiaudai kurui pradėti naudoti 1996 metais. Pasvalio rajone joniškėlio aukštesniojoje žemės ūkio mokykloje buvo įrengta 1mw galios šiaudais kūrenama katilinė.

  • Microsoft Word 397 KB
  • 2012 m.
  • 56 puslapiai (9449 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dainius
  • Grūdų džiovinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Grūdų džiovinimas. (2012 m. Vasario 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/grudu-dziovinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 22 d. 12:28
×