Grūdų džiovyklos automatizavimas (2)


Įvadas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Grūdų džiovyklos automatizavimas. Veikimo principas. Paskirtis. Grūdų džiovyklos technologinė schema. Grūdų džiovyklos principinė schema. Reikalingi komponentai. Proceso valdymo algoritmas. Valdymo programa. Išvados. Literatūra.


Pramonėje bei žemės ūkyje dėl nepalankių oro salygų dažnai tenka grūdus džiovinti, atvėsinti, bei įvairiai prižiūrėti. Norit, kad grūdai neprarastų savo visų maistinių savybių ir būtų galima gauti už juos didžiausią kainą reikia, juos išdžiovinti ir laikyti sausoje vėsioje patalpoje. Grūdų džiovinimo procesui visada padeda automatizuotos sistemos, kurios nustačius tam tikrus parametrus, automatiškai išdžiovina grūdus ir paruošia juos sandeliavimui, ar eksportavimui. Pilnai automatizuotos grūdų džiovyklos aptarnavimui reikalingas daugiausiai vienas asmuo, kuris užpildytų džiovyklos talpą ir nustatytų grūdų džiovinimo temperatūrą, bei džiovinimo laiką.

Veikimo principas: Džiovykloje cirkuliuoja grūdai nepaisant jų drėgmės ir veikia periodiškai: kiekvieno periodo metu tam tikras grūdų kiekis pradžiovinamas ir grąžinamas atgal į viršutines sekcijas, taip kartojant vėl ir vėl, kol grūdai tampa visiškai sausi. Po to, kai grūdai išdžiovinti, juos reikia ataušinti. Sistema kontroliuoja džiovinimo procesą valdymo pultu ir pereina prie aušinimo fazės automatiškai. Išdžiovinti grūdai išpilami per apačią į jūsų parinktą vietą.

Paskirtis: Grūdų džiovyklos naudojamos nupjautiems drėgniems grūdams džiovinti. Kadangi dažnai pasitaiko ne patys geriausi orai per javapjūtęs, tenka grūdus džiovinti, kad pasiekti pačią aukščiausią kokybės lygį. Norint pasiekti aukščiausią lygį reikalingos modernios džiovyklos, kurios net ir labai drėgnus grūdus galėtų išdžiovinti, ir kad už juos būtų galima gauti pačią aukščiausią kainą. Būtent tokia šiuolaikinių džiovyklų paskirtis bei tikslas.

  • Microsoft Word 953 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1088 žodžiai)
  • Kolegija
  • Edvardas
  • Grūdų džiovyklos automatizavimas (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Grūdų džiovyklos automatizavimas (2). (2017 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/grudu-dziovyklos-automatizavimas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 20 d. 04:48
×