Gruntai


Gruntų klasifikacija. Grunto klasifikacija. Grunto savoka. Gruntas savoka. Statybinių gruntų charakteristika. Isale gruntai. Gruntų savybės. Durpinis gruntas. Piltiniai gruntai. Grunto deformacija.

grunto savoka. Gendros žinios apie gruntus. Grunto sudėtis. Grunto sandara ir struktūriniai ryšiai. Statybinės gruntų savybės. Fizinės savybės. Ypatingų savybių gruntų charakteristika. Indžinerinės geologinės gruntų klasifikacijos. Pagrindo gruntai. Smėlio gruntai. Molio gruntai. Supiltiniai gruntai. Įšalę gruntai. Dumbliai. Durpės ir durpiniai gruntai. Piltiniai gruntai. Išvados. Šaltiniai.

Gruntus ir uolienas tiria petrografija ir jos disciplinos. Petrografija nagrinėja gruntų ir uolienų susidarymo procesus, jų slūgsojimo sąlygas, o taip pat sudėtį, vidinę sandarą bei kitus požymius su tikslu išaiškinti naudingų iškasenų paplitimo dėsningumus.

Ryšium su plataus rato statybinių klausimų sprendimu, bendri uolienų ir gruntų tyrimo principai ir kryptys inžinerinėje geologijoje turi specializuotą petrologinį pobūdį. Be to gruntai ir uolienos dažnai yra statybinė medžiaga įvairiems inžineriniams statiniams. Todėl įvairūs mokslininkai skirtingai supranta grunto kaip termino prasmę. Inžinerinėje geologijoje mes priimame gruntą kaip bet kokią uolieną, vertinamą inžineriniu statybiniu požiūriu. Todėl toliau vietoj uolienų ir gruntų vartosime bendrą terminą gruntai .

Taigi gruntas – tai bet kuri uoliena, nuogula ar nuosėda, sudaranti gamtines ar dirbtines storymes, kurios panaudojamos pagrindu ir terpe antžeminiams ir požeminiams inžineriniams statiniams bei sudaro tos storymės žemės statinius arba sudaro aplinką geologiniams grunto storymė – tai masyvo dalis, kuriose gruntų deformacija sukelia esminį efektą, turintį tolesnę įtaką statybai.

grunto pagrindas – grunto storymės dalis, kurioje deformacijos tokios svarbios, kad nulemia eksploatacijos sąlygas. grunto pavyzdys – tai preliminariai identifikuoto, būdingos fizinės būsenos, ribotų matmenų kiekis paimtas iš kasinio, gręžinio ir susietas su geologinės erdvės kogruntu laikome bet kokia uolieną, kuri yra pagrindas, aplinka, medžiaga, visų rūšių inžineriniam pastatam. Uolieną sudaromagminius (granitas, bazaltas) – jie susidarė lėtai auštant ir kietėjant ugniai, skystiems magmos lydalams, viršutiniuose žemės plutos sluoksniuose kai lava buvo veikiama spaudimo.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (3839 žodžiai)
  • Eclipsus
  • Gruntai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gruntai. (2010 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/gruntai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 00:15
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo