Grupės formavimas ir valdymas


Įvadas. Grupės ir komandos samprata. Grupės sąvoka. Grupių klasifikacija. Pagrindiniai veiksniai dėl kurių žmonės nori būti grupės nariais. Komandos sąvoka. Komandų klasifikavimas. Komandinio darbo privalumai. Komandos formavimosi etapai. Sėkmingos komandos požymiai. Darbo grupių ir komandų skirtumai. Išvados ir pasiūlymai. Literatūros sąrašas.


Darbo tikslas – Išsiaiškinti, kokie yra darbo grupių ir komandų esminiai skirtumai, formavimas bei įtaka įmonės vadyboje.

Išanalizuoti grupės sampratą ir veiksnius dėl kurių žmonės nori būti grupės nariais.

Išanalizuoti komandos samprata ir komandinio darbo privalumus bei jos formavimosi etapus.

3. Išvardinti sėkmingos komandos požymius ir komandinio darbo vaidmenų daromą įtaką komandos formavimuisi.

4. Išanalizuoti darbo grupės ir komandos pagrindinius skirtumus bei vadovo vaidmenį grupėje ar komandoje.

Darbas su klientais, norint užmegzti artimesnius santykius ir geriau suprasti rinkos poreikius.

1.1.2 Pagrindiniai veiksniai dėl kurių žmonės nori būti grupės nariais

Apžvelgus grupės samprata, klasifikaciją ir ypatybes, dabar galima analogiškai nagrinėti komandos sąvoką, komandų klasifikaciją. Taip bus lengviau nagrinėti darbo grupės ir komandų pagrindinius skirtumus.

Sėkminga komanda dažnai pasiekia : didesnio produktyvumo, geresnės kokybės taikant bendras priemonės, didesnio efektyvumo, pagerinto kūrybiškumo, komandos nariai gali atrasti idėjų apie kurias net nebūtų pagalvoję, jeigu būtų dirbę atskirai vieni.

Nepaisant to pasiekiama didesnis pasitenkinimas ir sumažėja patiriamas stresas darbo aplinkoje. Komandos nariai ima labiau pasitikėti vienas kitu, tampa atviresni.

Komandinis darbas suteikia geresnę dvasinę būklę ir gerina motyvaciją, geresnį problemos įvertinimą, geresnį problemos sprendimą.

Ankstesniame skyrelyje buvo apžvelgta komandos ir grupės sąvokos, kaip jas apibūdina autoriai, todėl susipažinus, kas yra grupė ir kas komanda, galima toliau nagrinėti komandų ir grupių skirtumus.

Komandos ir grupės sąvokų tapatinti negalima. Abi sąvokos reiškia žmonių grupę, tačiau grupės pasiekimas yra individualių pasiekimų visuma, o komandos – suplanuotas žmonių darbo rezultatas. Dažnai žmonės jungiasi į grupes dėl tam tikrų tikslų, kuriuos negali pasiekti vienas, kadangi tau reikia visos komandos pagalbos arba dėl saugomo ir tikslo siekimo, kadangi susijungę žmonės į grupes jaučiasi labiau saugesni ir stipresni, dažnai labiau ima vertinti savo jėgas ir pasitikėti savimi kaip asmenybe.

Galima teigti, kad komanda dirbdama kartu daro įtaka ne tik savo tikslams ir jų įgyvendinimui, tačiau ir pačiai įmonės vadybai, todėl dirbdami karu komandos nariai gali pasiekti didesnio produktyvumo, efektyvumo ar pagerinto kūrybiškumo. Ir svarbiausia komandos nariai gali atrasti idėjų apie kurias net nebūtų pagalvoję, jeigu būtų dirbę atskirai vieni, o būtent tai veda įmonę sėkmės ir pažangos link.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2265 žodžiai)
  • Kolegija
  • U17i17
  • Grupės formavimas ir valdymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Grupės formavimas ir valdymas. (2017 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/grupes-formavimas-ir-valdymas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 26 d. 14:14
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo