Grupinio darbo metodai dirbant su rizikos grupes vaikais


Socialinio darbo metodai su vaikais. Metodai dirbant su vaikais. Darbo grupese metodas. Grupinis darbas su rizikos vaikais. Darbo su grupe metodai. Grupinio darbo metodai dirbant su vaikais. Grupinio darbo metodas. Darbas su rizikos grupemis. Darbas su rizikos grupes vaikais. Pagrindiniai metodai dirbant su vaikais.

Įvadas. Socialinio darbo metodo samprata. Grupinio darbo metodo samprata. Situacijos, kurioms dažniausiai reikia taikyti grupinio darbo metodą,yra šios. Grupinis darbas su rizikos grupėmis. Rizikos grupė – gatvės vaikai. Grupinio darbo metodas dirbant su gatvės vaikais. Rizikos grupė – narkomanai. Grupinio darbo metodas dirbant su narkomanais. Darbo su priklausomybe sergančiais asmenimis etapai. Priklausomybės nuo narkotikų veiksmingo gydymo principai. Rizikos grupė – alkoholikų vaikai. Grupinio darbo metodas dirbant su alkoholikų vaikais. Išvados. Literatūra.

Grupinio drabo metodas yra efektyvus dirbant grupinį darbą su rizikos grupėmis grupinio darbo reabilitacijos procese, nes šis metodas suteikia daugiau galimybių padėti klientui, be to, toks metodas yra ekonomiškesnis, nes per tą patį laiką galima padėti didesniam kiekiui žmonių.

Dirbant grupėje, svarbiausia ją suprasti kaip socialinę sistemą: jos struktūrą, funkcionavimą ir raidą. Centre turi būti grupės sąveika. Grupinio darbo metodas veiksmingiausias dirbant su žmonėmis, kurie negali pasiekti tikslų be kitų pagalbos, kai asmenys susiduria su tomis pačiomis problemomis, jei užduočiai ar tikslui reikia keleto asmenų bendrų pastangų, ar individai negali funkcionuoti vienas su vienu palaikydami profesinius santykius, bet gali dirbti su partneriu.

Socialiniai darbuotojai atlieka tris mažos grupės įgalinimo užduotis: konsultuoja, skatina, koordinuoja. Grupinio darbo centre turi būti grupės sąveika. Socialinio darbuotojo vaidmuo grupėse – padėti grupei susiformuoti, naudoti grupės diskusijas, bei skatinti ją funkcionuoti, taip pat pasiekti tokią jos narių sąveiką, kad būtų patenkinti grupės narių poreikiai ir padėti grupei atlikti jos išsikeltus uždavinius. Norint keisti netikusį vaiko elgesį, labai svarbu išsiaiškinti tokio elgesio priežastis, norint, kad darbas būtų efektyvus, reikia sukaupti kuo daugiau informacijos apie tokių vaikų gyvenimo sąlygas ir šeimos gyvenimo aplinkybes. Dirbant su narkomanais svarbiausia yra tokių žmonių motyvacija bei noras keistis. Dirbant grupinį darba su alkoholikų vaikais svarbiausia būtų juos įtikinti, kad jie dėl tokio savo tėvų gyvenimo nėra kalti, kad jie negali nieko pakeisti, jei jų tėvai patys nebus motyvuoti keistis. Vaikai turi suvokti, kad jie nėra vieniši, kad jiems norima padėti, ir kad jų gyvenimas gali būti kitoks, nei jų alkoholikų tėvų.

  • Pedagogika Namų darbas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2993 žodžiai)
  • Edita
  • Grupinio darbo metodai dirbant su rizikos grupes vaikais
    10 - 1 balsai (-ų)
Grupinio darbo metodai dirbant su rizikos grupes vaikais. (2012 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/grupinio-darbo-metodai-dirbant-su-rizikos-grupes-vaikais.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 18:41
×