Grupinio darbo organizavimas pamokoje


Įvadas. Grupinio darbo esmė. Grupinio darbo efektyvumas. Grupės skirstomos į formalias ir neformalias. Grupinio darbo organizavimas. „ideali“ darbo grupė ir jos funkcijos. Išvados. Literatūra.

Pasitikėjimas ir parama – supratimas, kad žmogui pritaria ir jį paremia kiti, suteikia jam drąsos. Grupės parama sumažina nerimą, įtampą, suteikia pasitikėjimo savimi, kuris labai reikalingas įvairiose darbo situacijose.

Grupė paprastai pradedama kurti apsibrėžus būsimo darbo sritį, tikslus ir uždavinius. Kada žinoma kokia veikla laukia, imama įsivaizduoti potencialius kandidatus.

Grupės elgsena apibūdina narių skaičius (manoma, kad optimalus grupės dydis yra 6 žmonės), egzistavimo trukmė, grupės narių tarpusavio sąveika, grupės narių mąstymas ir kiti požymiai. Kiekvienai grupei reikalingas žmogus, kuris gali patraukti, įkvėpti, suvienyti kitus ir nustatyti grupės darbo kryptį. Grupėje svarbu turėti ir kritiką, kuris nekuria naujų idėjų, bet vertina ir analizuoja tai, ką padarė grupė. Svarbu, kad kritikuotų ne dėl kritikos, o dėl teisybės, jeigu mato bent menkiausią netikslumą, trūkumą.

Išanalizavus antrą dalį matome, kad suburti efektyviai veikiančią grupę – vienas iš pagrindinių verslo sėkmę užtikrinančių dalykų. Gera darbo grupė – tai grupė žmonių, turinti bendrą tikslą ir, derindama tarpusavyje darbą bei įgūdžius, pasirengusi efektyviausiu būdu pasiekti geriausią rezultatą. Stiprinti grupės dvasią galima: siekiant grupės sutelktumo, puoselėjant atvirumo, viešumo ir pasitikėjimo atmosferą.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (1448 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintare
  • Grupinio darbo organizavimas pamokoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Grupinio darbo organizavimas pamokoje. (2011 m. Sausio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/grupinio-darbo-organizavimas-pamokoje.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 05:53
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo