Grupinio darbo organizavimo formos


Grupinio darbo trukumai. Grupinio darbo organizavimas. Darbo organizavimo etapai. Grupinio darbo formos. Socialinis darbas.grupinio darbo etapai. Grupinio darbo organizavimas imoneje. Darbo organizavimas etapai. Grupinio darbo taisyklės. Grupinis darbas- tai darbo formos. Grupinio darbo organizacinės formos.

Grupių susiformavimas. Grupinio darbo esmė. Grupinio darbo organizacinės formos. Grupės suinteresuotos įmones veikla. Padalinių veiklos tobulinimo grupės. Kokybės būreliai. Procesų tobulinimo grupė. Tikslinės / programinės (probleminės) grupės. Grupinio darbo efektyvumas. Veiksmingo susirinkimo organizavimas. Grupinio darbo trūkumai. Įvadas.

Vadovybė, savo nuožiūra, sudaro grupes, kai skirsto darbus ir įgaliojimus. Vadovytės valia sudarytos grupės vadinamos formaliomis. Šios grupės tai mažos formalios organizacijos, kurių pirmoji funkcija yra atlikti gautas užduotis ir siekti nurodytų tikslų. Formalios grupės gali būti trijų tipų: vadovų, darbo ir tikslinės.

Vadovo grupė susideda iš jo paties ir tiesioginių pavaldinių, kurie, savo ruožtu, gali turėti savas grupes.

Darbo grupę sudaro darbuojojai, kurie turi tą pačią užduotį ar sprendžia bendrą problemą. Ji savarankiškesnė už vadovo grupę jai pavesto darbo atžvilgiu.

Tikslinės paskirties grupės – komisijos, komitetai ir pan. – gauna laikinių įgaliojimų kokiai nors ar kelioms užduotims atliktisu grupiniu darbu susiduriama, kai žmonės priverstinai (per formalias valdymo organizacines stuktūras) ar savanoriškai (per neformalias grupes) susiburia į grupę siekti bendro tikslo. Sąvoka komanda – team labiau paplitusi sporte ir angliškai kalbančių šalių literatūroje. Įmonėse vartojama sąvoka grupė suprantama kaip iš kelių darbuotojų susibūręs darbo vienetas, kuris vieną ar kelis uždavinius gali išspręsti gerokai efektyviau nei pavieniai darbuotojai. Bendro darbo poreikis – tai loginė specializavimosi pasekmė. Grupės nariui bendri darbo rezultatai yra svarbesni nei individualūs, iš kiekvieno jie reikalauja nusiteikimo ir pasiruošimo bendradarbiauti.

Grupė sėkmingai veikia tik tada, kai ji yra universali tiek įmonės, tiek kiekvieno jos nario požiūriu. Įgyvendindama nustatytus , ji, kiek įmanoma, siekia įgyvendinti savo grupinius ir individualius interesus. Kiekvienas grupės narys nori jaustis vienateisiu grupės nariu ir kartu išlaikyti savo individualybę.

Autoritarinis valdymas jau nebetinka šiuolaikinėmis sąlygomis, nes jis neorentuoja dirbti bendrai, kolektyviai, neskatina mąstyti, priimti sprendimus. Pasikeitus ekonominėms, techninėms – organizacinėms ir socialinėms sąlygoms, reikia sparčiai diegti kooperatinio valdymo stilių, kurio svarbi sudėtinė dalis yra grupinis darbas. Būtent grupinio darbo ordidina darbuotojų suinteresuotumą savo ir visos įmonės rezultatais, skatina iniaciatyvą, kūrybiškumą, ugdo sugešiuo metu naudojamos labai įvairios grupinio darbo organizavimo formos. Jos skiriasi visais tikslais, veiklos požiūriu, trukme ir kitais būdais. Tačiau visais atvejais joms yra būdingas grupinis darbas ir atitgrupė suinteresuotos įmonės veikla ir susibūrusios jos veiklai tobulinti. Plačiapadalinų veiklos tobulinimo grupę sudaro vieno padalinio darbuotojai.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (1533 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Grupinio darbo organizavimo formos
    10 - 3 balsai (-ų)
Grupinio darbo organizavimo formos. (2011 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/grupinio-darbo-organizavimo-formos.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 12:48
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo