Grupių panaudojimo priimant valdymo sprendimus turizmo organizacijose lyginamoji analizė


Vadybos referatas. Įvadas (Individualus ir grupinis sprendimų priėmimas). Efektyvumo sąlygos. Efektyvaus protinio darbo grupės veikimo sąlygos yra šios. Grupinis sprendimų priėmimas yra geresnis už individualų, dėl šių preižasčių. Grupinio darbo aplinkos veiksniai ir jų įtaka. Sprendimų priėmimo būdai. Neregavimos sprendiams. Oficialaus valdžios pereigūno arba įgalioto asmens. Mažumos sprendimas. Daugumos sprednimas. Įtaiga. Manipuliacija. Sprendimų priėmimo metodai. •. Ekspertinis sprendimo priėmimas. •. Sutarimo (konsensuso) sprendimas. •. Grupės narių nuomonių vidurkio sprendimas. •. Autoritarinis sprendimas po grupės diskusijos. Sprendimų priėmimo metodų privalumai ir trūkumai. Efektyvaus grupinio darbo moderavimas sudaro sąlygas. Tradicionio grupės vadovo ir moderatoriaus elgsena. Sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo etapai. Grupinio darbo priimant sprendimus problemos. Linijinė valdymo struktūra. Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija. Asociacijos uždaviniai. Asociacijos funkcijos. Litaura. Paslaugos. Išvados. Svarbiausieji žodžiai ir sąvokos. Literatūra.


kai nebūtinai visi nariai turi jausti vidinį įsipareigojimą įgyvendinti sprendimą

Vilnius, kovo 20 d. (BNS). Lietuvos turizmo informacijos centrai susivienijo į nauja asociaciją. Jos prezidente tapo Šiaulių centro direktorė Danutė Mažeikaitė.

Ekonominiai tikslai (Litaura) – pelno siekianti asociacija teikianti turistinės paskirties paslaugas.

Socialiniai (Litaura) – suteikti turistam jų pasirinktos turzimo srities norus, juos nuvežant i kelionės tikslą, pasirūpinant kelionės transportu, bilietų įsigyjimas ir pan.

Pasirinktos dvi organizacijos: Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija ir UAB "Litaura". Viena iš jų nepelno siekianti bendrovė, teikianti paslaugas tiek vietiniams, tiek užsienio šalių organizacijoms ir žmonėms paslaugas, problemų sprendimo metodus. LTICA - naudoja praktišką grupių narių sudėtį: nuo 3 iki 5 žmonių grupė kuri atsakinga už tam tikrą veiklą : finansus, renginius, informaciją, administravimas ir t.t., todėl sprendimai grupėje priėmami efektyviai ir užtektinai greitai. Joje dominuoja tradicinis vadovas, taip isikišdamas pats į asociacijos veiklą ir galėdamas padėti spręsti joje esančias problemas, nurodyti grupės tikslus, siūlyti taisykles ir pan. Todėl galima teigti, jog LTICA naudoja funkcinę valdymo struktūrą. Joje vadovai atsakingi tik už tam tikrą, atskirą funkcinę sritį ir gauna nurodymus iš kelių specialistų (funkcinių vadovų) ir atsiskaito taip pat keliems asmenims (pagal jų kompetenciją). Tačiau galima asociacijoje ižvelgti ir "grupinio sprendimo siekiant susitarimo (kompromiso) ar sutarimo (konsensusas) metodo. Dažnai joje vykdomi sudėtingi, psichologinio pasiruošimo, kiekvieno grupės nario sugebėjimų ir daug laiko reikalaujantys renginiai, klausimai ar problemos. Taip pasiekiama aukštas kūrybiškumo, atsakingumo lygis. Į darbus įsitraukia visi grupės nariai, gerėja grupės ryšys tarpusavyje.

Tuo tarpu UAB "Litaura" įmonėje vyksta Autoritarinio sprendimo metodai: vienas asmuo dažniausiai priėma sprendimą ir jį turi atlikti darbuotojų grupė. Joje prarandami tarpusavio sąveikos privalumai,nepanaudojami grupės narių potencialai, mažai bendraujama su darbuotojais, vieno vadovo ambicijos gali paveikti visos organizacijos veiklą. Veikiama neigiamai darbuotojų psichologija, pastovus stresas ir nenoras įsipareigoti. Tačiau kadangi ši organizacija užsiema paprastomis paslaugų tiekimo sistemomos, todėl stipraus šalutinio poveikio kompanijai tas neturi, greitai atliekami sprendimai, atsakomybės naštą turi tik pats vadovas, tačiau dėl savo klaidų ir stipraus pasitikėjimo gali kaltinti darbuotojus, taip lemti pastovų darbuotojų keitimą į naujus, kurio poveikis būtų neigiamas kompanijai.

"Delfų" metodas - grupinių, ekspertinių vertinimų metodas, taikomas prognozavimoo ir sprendimo priėmimų procese. Metodas kilęs iš senovės graikų Delfų žynių darbo technikos.

Moderavimas - konsultantų paslaugos organizacijoms padedant spręsti grupės narių problemas ir išsiaišktinti jų tikslus. Tačiau šios paslaugos yra brangios ir dažniau naudojamos tik Vakarų Europos šalyse.

  • Vadyba Referatai
  • 2014 m.
  • Gintare
  • 20 puslapių (5113 žodžių)
  • Vadybos referatai
  • Microsoft Word 73 KB
  • Grupių panaudojimo priimant valdymo sprendimus turizmo organizacijose lyginamoji analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Grupių panaudojimo priimant valdymo sprendimus turizmo organizacijose lyginamoji analizė. (2014 m. Vasario 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/grupiu-panaudojimo-priimant-valdymo-sprendimus-turizmo-organizacijose-lyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 19:58