Grupių psichologija


Grupių rūšys. Neformalios grupės. Kitos grupių rūšys. Grupės dar gali būti skirstomos į realias ir sąlygines.

Mes - studentai. Studijos - pagrindinė mūsų veikla, todėl visų pirma esame savo studentiškos grupės nariais. Bet kartu priklausome ir dar vienai grupei - savo šeimai. Galbūt mes gyvename bendrabutyje? Jei taip, tai esame dar vienos - kambario draugų - grupės narys. Jei lankome kažkokį užsiėmimą tai dar vien grupė, kuriai mes priklausome. ir taip galėtumėme tęsti toliau.

2. Priklausydami kuriai nors grupei, užimame joje tam tikrą vietą, tai yra grupės statusų hierarchijoje esame lyderio, atstumtojo, o gal būt žmogaus su vidiniu statusu, pozicijoje.

Taigi statusą galime apibrėžti kaip asmenybės vertę grupėje.

Skiriamos socialinės ir mažosios grupės statusas. Socialinis statusas- tai asmenybės, atliekančios tam tikrą socialinį vaidmenį, prestižas visuomenėje. Mūsų socialinis vaidmuo- studento. Studento prestižas, jo ivertinimas visuomenėje gana aukštas, palyginti, pavyzdžiui, su eilinės mokyklos moksleivio. Tuo tarpu mažojoje grupėje (tarkime studentų) yra kitaip; Aukšto socialinio statuso konkretus studentas gali turėti labai žemą statusą konkrečioje studentų grupėje.

Imlioji orientacija - šio tipo žmogui būdingas įsitikinimas, kad viso, kas yra gera, šaltinis yra išorėje, o vienintelis būdas gauti tai, ko nori, - paimti iš išorinio pasaulio. Tokio tipo žmonės lojalūs, dėkingi už pagalbą, bijo jos netekti, jaučiasi saugūs tik tada, kai kiti juos remia ir palaiko.

Kaupimo orientacija - šio tipo žmonės bijo naujovių, yra pedantiški, sentimentalūs. Artimi santykiai su kitais žmonėmis yra sunkiai įmanomi, nes tai laikoma įsibrovimu į jų aplinką.

Rinkos orientacija - šio tipo žmonės būna „tokie, kokių reikia“, jų savybes diktuoja rinka. Šie žmonės nesugeba nei mylėti, nei neapkęsti, su kitais jų nesieja jokie emociniai ryšiai.

  • Psichologija Esė
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (2045 žodžiai)
  • Agnė
  • Grupių psichologija
    10 - 2 balsai (-ų)
Grupių psichologija. (2015 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/grupiu-psichologija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 23:27
×