Grupiu struktura


Grupės struktūra (III). Grupės ribos. Grupės narių santykiai. Vaidmenys grupėje. Griaunamasis elgesys ir jo valdymas (I). Griaunamasis elgesys ir jo valdymas (II). Griaunamasis elgesys ir jo valdymas (III). Griaunamasis elgesys ir jo valdymas (IV). Griaunamasis elgesys ir jo valdymas (V). Griaunamojo poveikio mažinimas (minimizavimas).

Grupės struktūra apibūdinama nurodant ribų aspektus, santykių struktūrą ir ryšį. Struktūra keičiasi grupei sąveikaujant ir atliekant funkcijas. Socialiniai darbuotojai siekia, kad grupė sukurtų tokią struktūrą, kuri praturtintų jos narių tarpusavio sąveikos kokybę. Johnson (2001) išskiria tris pagrindinius grupės struktūros parametrus: 1 ) ribos, 2) santykių schema, 3) saitai.

Socialinės sistemos ribos yra ta vieta, kai sąveika neturi tos galios, kurią turi narių sąveika. Grupės narystė gali būti (Johnson, 2001).: aiškiai apibrėžiama; ribas sunku nustatyti. Ribos gali būti sąlygiškai: atviros - naujiems asmenims visai lengva įsitraukti į grupę, grupė atvira naujoms idėjoms ir aplinkos bendravimui. uždaros – nauji nariai grupėje yra nepageidautini, sunku patekti į tokią grupę, grupė gali būti atsiskyrusi nuo aplinkos.

Bendraujant grupės nariams perduodama informacija, sprendimai, uždaviniai. Bendraujant susiformuoja nuomonės, požiūriai ir jais keičiamasi. Bendravimas apibūdinamas nurodant, kas su kuo ir kodėl bendrauja (Johnson, 2001).

Svarbiausia asmeninių santykių funkcija - išsiaiškinti, apibrėžti socialines realijas, ypač tas, kurios padeda individui susidaryti adekvatų savo vaizdą. Tikslus savo įvaizdis padeda atsakyti į klausimą "Kas - aš?" ("Kas - mes?"). Žmogus privalo turėti tikslų atsakymą į šį klausimą. Grupės nariai turi nustatyti savo vietą ir padėtį darbo aplinkoje. Tai įmanoma padaryti, kalbantis su kitais grupės nariais, atsižvelgus į jų nuomonę. Kitaip tariant, prieš siekdamas kitų tikslų tarpusavio santykiuose, žmogus turi susidaryti bent minimalų partnerio įvaizdį, sužinoti, kas jo pašnekovas, ir kuo, bendraudamas su juo, jis taps pats.

  • MS PowerPoint 86 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (1639 žodžiai)
  • Universitetas
  • Diana
  • Grupiu struktura
    10 - 7 balsai (-ų)
Grupiu struktura. (2015 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/grupiu-struktura.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 20:36
×