Grupių tipai


Grupių tipai. Grupė skiriasi pagal tam tikrą asmenų skaičių, nes (Mewaldt, Gailius, 1997). Mažos grupės gali būti (Jacikevičius, 1995). Mikro ir makro grupės. Klikos arba referentinės (etaloninės). Formalios – neformalios. Formalių ir neformalių grupių skirtumai. Socialiniam darbui reikšmingos grupės.

Grupė skiriasi pagal tam tikrą asmenų skaičių, nes (Mewaldt, Gailius, 1997):.

Grupė susitinka tam tikru laiku tam tikroje vietoje (grupės nariai susitaria dėl laiko ir vietos); grupės nariai bendrauja ir turi interesų vieni kitų atžvilgiu; jie turi bendrų interesų, siekia bendrų tikslų ir uždavinių; grupės nariai laisvanoriškai dalyvauja grupės veikloje; grupė turi grupės vadovybę (grupei vadovauja lyderis, vadovas).

Referentinės vadinamos asmenybei reikšmingiausios grupės, į kurias orientuojamasi veikiant (pvz.: grupės įvertinimai labai branginami – šeimos, draugų), kuri imama etalonu vertinant savo padėtį (pvz.: geriausi studentai, geriausi žaidėjai ir pan.), kurios nariu žmogus nori tapti (pvz.: jaunesnis vaikas nori tapti vyresniųjų grupės nariu), kurios vertybės yra priimamos kaip teisingos (pvz.: vertybių etalonas gali būti boheminio jaunimo ar hipių propaguojamos pažiūros).

Rekreacijos grupės. Jų tikslas yra laisvalaikio praleidimas. Kartais užsiėmimai tokiose grupėse vyksta spontaniškai, o pati grupė gali neturėti konkretaus lyderio ar vadovo. Užsiėmimų pavydžiai: spontaniški žaidimai, atviras žaidimų kambarys, sportinės rungtys. Manoma, kad žaidimai ir bendravimas rekreacijos grupėse padeda formuoti charakterį, taip pat mažina nusikalstamumą tarp paauglių, nes jie mažiau laiko praleidžia gatvėje.

Rekreacijos įgūdžių grupės. Jos skirtos gerinti įvairius įgūdžius leidžiant laisvalaikį. Kitaip nei rekreacijos grupėse, rekreacijos įgūdžių grupės turi vadovą, instruktorių ar trenerį, o veikla labiau orientuota į užduoties atlikimą (krepšinio, dailės darbelių, plaukimo užsiėmimai, skautų būreliai, dienos centrai ir t.t.).

  • Sociologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 123 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (1369 žodžiai)
  • Diana
  • Grupių tipai
    10 - 8 balsai (-ų)
Grupių tipai. (2015 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/grupiu-tipai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 10:11
×