Grūto parkas


Feliksas dzerzinskis skaidres. Gruto parkas skaidrės. Vandens parkas referatas. Revoliucionierius bronius grigas. Kur yra gruto parkas. Gruto parko analize.

Ssrs ir lietuvos veikėjai prieš ii pasaulinį karą. Grūto parkas – yra Druskininkų rajone. Įsteigėjas yra Malinauskas. Darbai pradėti vykdyti 1999 m, o 2001 m. balandžio mėnesį atidarytas. Vladimiras Leninas. Vincas Mickevičius – Kapsukas. Karlas Marksas. Feliksas Dzeržinskis. Vladas Rėkašius. Pranas Eidukevičius. Bronius Grigas. Zigmas Angarietis. Edvardas Tičkus. Mečislovas Kozlovskis. Karolis Požėla. Icikas Meskupas – Adomas. Marytė Menlikaitė. SSRS ir Lietuvos veikėjai po II pasaulinio karo

Grūto parkas – yra druskininkų rajone. Įsteigėjas yra malinauskas. Darbai pradėti vykdyti 19 vienas didžiausių revoliucionierių ir mąstytojų. K. Markso ir f. Engelso darbų tesėjas. Jis buvo tarptautinių darbininkų ir komunistų judėjimo vadovas. Lenino iniciatyva 1819 m. Įkurtas komunistų internacionalas. Jis išplėtojo visas marksizmo dalis – filosofiją, politiką, ekonomiją, mokslą, komunizmą. Papildė markcistinę kapitaizmo analizę, sukūrė imperializmo kaip aukščiausios kapitalizmo raidos stadijos, teoriją. Parengė vientisą perėjimo iš kapitalizmo į socializmą teoriją.

1918 – 1919 m. Jo atsiųsta raudonoji armija mėgino įtvirtinti sovietų valdžią Lietuvoje ir sunaikinti ką tik susikūrusią Lietuvos nepriklausomą respubliką. Nepavykus pralaužti diplomatinę izoliaciją, 1920 m. Liepos 12 dieną su Lietuva sudaro taikos sutartį. Pabrėžė smurto svarbą, proletariato diktatūrą. Parengė dirvą žiauriai įkūrė socialdemokratų jaunimo organizaciją draugai . Jo iniciatyva 1914 m. Krokuvoje lsdp užsienio nariai susitiko su leninu. Jis taip pat koordinavo karo veiksmus prieš Lietuvos neprikl remiantis jo idėjomis sukurta 1- oji totalitarinė ir nomenklatūrinė valstybė – sovietų sąjunga. Skelbė propogandą, terorą, žudynes, rengė sukilimus. Jo veikla kraupino pas 1917 m. Išrinktas rsddp(b)ck nariu. Per 1917 m. Spalio perversmą buvo partinio centro, vadovavusio gi 1916 m. Dirbo tartu vietinėje pogrindinėje bolševikų organizacijoje. 1916 m. Įėjo į rsddp(b) š. Baltijos biurą. 1918 m. Lietuvoj rengė dirvą raudonosios armijos invazijai. Lietuvoje vykdė antivalstybinę veiklą. 19 – 20 m. Buvo lkp telšių raj rygoje dalyvavo kuriant pirmąsias socialdemokratų organizacijas. Latvijoje palaikė ryšius su Lietuvos socialdemokratų partij 1931 m. Įstojo į antivalstybinę pogrindinę organizaciją – Lietuvos komunistinę jaunimo sąjungą (lkjs). Nuo 1932 m. – lkjs panevžio komiteto sekret vienas iš antivalstybinės organizacijos – komunistų partijos organizatorių ir vadovų. Nuo 1918 gruodžio d. – Lietuvos laikinosios revoliucinės darbininkų ir valstiečių vyriausybės narys, pasirašė j. Stalino parengtą gruodžio 16 d. Manifestą dėl sovietų val vienas kareivių sukilimo piatigorske 1905 m. Organizatorių ir vadovų. Čia su kitais 1918 m. Įkūrė pirmąją komunistų kuopelę ir tapo apskrities revoliucinio komiteto, sudary m. Kozlovskis 1893 – 1894 m. Vilniuje su kitais bendražygiais organizavo socialdemokratų darbininkų būrelius. 1900 m. Išrinktas lenkijos karalystės ir Lietuvos socialdemokratijos (lklsp) vyriausios valdybos nariu.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 1713 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (1311 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Grūto parkas
    10 - 2 balsai (-ų)
Grūto parkas. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/gruto-parkas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 21:57
×