Grynasis eksportas Lietuvoje


Įvadas. Bvp ir grynojo eksporto samprata. Tarptautinė prekyba, jos prielaidos, nauda, balansas. Lietuvos grynasis eksportas. Prancūzijos grynasis eksportas. Portugalijos grynasis eksportas. Išvados. Literatūros sąrašas.


BVP = vartojimas + investicijos + valstybės išlaidos + (eksportas – importas = grynasis eksportas)

Darbo tikslas – ištirti grynojo eksporto kitimo įtaką pasirinktų šalių ekonomikai ir BVP.

Darbo uždaviniai:

Atlikti straipsnių ir mokslinės literatūros analizę nagrinėjama tema:

Pateikti BVP ir grynojo eksporto sampratą.

Išsiaškinti tarptautinės prekybos prielaidas, naudą ir balansą.

Teorinis darbo aktualumas - analizuodami mokslinę literatūrą, apibrėždami grynojo eksporto sampratą ir jo įtaką ekonomikai ir BVP, sužinome grynojo eksportą svarbą ir įtaką šalių ekonomikai.

BVP = vartojimas + investicijos + valstybės išlaidos + (eksportas – importas).

auga tiekimai kooperuojančioms užsienio įmonėms, kontroliuojamoms tos pačios korporacijos;

Prancūzija yra antra pagal dydį prekybos tauta Europoje (po Vokietijos). Jos užsienio prekybos balansas buvo teigiamas nuo 1992 iki 2001. Tačiau prancūzų prekybos balansas buvo nuniokotas ekonominio nuosmukio ir nusmuko 2000 metais, ko pasekoje pasiekė 15 mlrd. Dolerių deficitą 2003 metais. Prekyba su Europos Sąjungos šalimis sudaro 60% Prancūzijos prekybos. Prancūzijos prekybos duomenimis, eksportas į JAV sudarė 8,7% - apie 25mlrd. Dolerių – iš Prancūzijos viso eksporto. Pagrindiniai Prancūzijos eksportas į JAV yra orlaiviai ir varikliai, gėrimai, elektros įranga, chemikalai, kosmetika, prabangos prekės ir kvepalai. Prancūzija yra devinta pagal dydį prekybos partnerė JAV.

Portugalijos grynojo eksporto prognozė 2014-2016 metams

Prancūzija savo ruožtu turi aukštą eksporto lygį, stengiasi jį tokį ir išlaikyti. Nuo 2002 iki 2008 metų matome ganėtinai stabilų balansą. Ekonominės krizės padariniai sumažino šį balansą iki  7,1 mlrd. dolerių. Po eknominės krizės t.y. 2012 metais matome atsigavimą ir sugrįžimą prie įprasto balanso. Galima spręsti, kad Prancūzija neblogai sugeba tvarkyti iškilusias problemas.

Portugalija stengiasi neatsilikti nuo galingiausių pasaulio valstybių. Portugalija taip pat turi stabilų grynojo eksporto rodiklį nuo 2002 iki 2008 metų, bet atvirščiai nuo Prancūzijos, ekonominės krizės pasekmės nebuvo tokios skaudžios, tiksliau, krizės metu jie ne tik sugebėjo išlaikyti savo grynojo eksporo rodiklį, bet ir jį padidino su tendecija dar labiau augti ir plėstis.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 120 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2892 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tomas
  • Grynasis eksportas Lietuvoje
    10 - 8 balsai (-ų)
Grynasis eksportas Lietuvoje. (2016 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/grynasis-eksportas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 08:07
×