Grynieji ar negrynieji pinigai?


Įvadas. Grynieji pinigai. Negrynieji pinigai. Elektroniniai pinigai. Mokėjimo kortelės. Grynieji ar negrynieji? Išvados. Literatūros sąrašas.


Temos aktualumas. Dabartinėje visuomenėje žmonės plačiai naudoja ne tik grynuosius, bet ir negrynuosius pinigus. Tačiau grynųjų pinigų svarba atliekant kasdieninius atsiskaitymus mažėja. Gyventojai vis dažniau pervedimus atlieka per internetinį banką. Taip pat daugėja pirkėjų, kurie prekybos vietoje už mažesnės vertės pirkinius atsiskaito kortelėmis. Grynieji pinigai yra vis dar svarbūs kaip mokėjimo priemonė, tačiau gyventojai mokėjimų įpročiai itin keičiasi. Įvertinę atsiskaitymus negrynaisiais pinigais privalumus, gyventojai vis dažniau išsiverčia be grynųjų atlikdami kasdieninius atsiskaitymus. Taigi privalu žinoti kuo skiriasi šios dvi pinigų formos, kad galėtume nuspręsti kuri yra mums labiau tinkamesnė.

Šio darbo tikslas išanalizuoti grynųjų ir negrynųjų pinigų pliusus ir minusus.

Grynieji pinigai- monetos ir banknotai, sudarantys pinigų kiekio dalį ekonomikoje.

Žinoma prekybos vietose vis dar vyrauja atsiskaitymas grynaisiais pinigais, tačiau didėjantis Lietuvoje populiarumas mokėti kortelėmis yra efektyvesnis būdas ir gali laikui bėgant išstumti grynuosius.

Negrynieji pinigai - pinigų sumos, kurios laikomos asmenų ar įmonių sąskaitose bankuose ir naudojamos atsiskaitymams.

Kiekvienas asmuo pasirinks sau patogesnį būdą, kaip atsiskaityti už prekes ar paslaugas. Pasirinkti grynuosius pinigus ar negrynuosius. Tačiau galime išvardinti kelis pliusus ir minusus, kad būtų lengviau apsispręsti.

Taigi sužinojome, kad grynieji pinigai yra banknotai ir monetos ir kad šiais laikais jie tampa vis mažiau populiarūs. Taip pat išsiaiškinome, kad negryniesiems pinigams galima priskirti kredito pervedimus, tiesioginį debetą, mokėjimus kortelėmis ir elektroninius pinigus ir perlaidas.

Išsiaiškinome, kuo skiriasi grynieji ir negrynieji pinigai. Tai tuo, kad grynuosius galime pačiupinėti ir laikyti rankose, o negrynų pinigų negalime, nes jie yra banko sistemoje. Taip pat grynieji pinigai gali susidėvėti, suplyšti, kuo nenutiks su negrynaisiais pinigais.

Taip pat išanalizavome grynųjų ir negrynųjų pinigų pliusus ir minusus. Manau daugiau pliusų radome apie negrynuosius pinigus, nes jais atsiskaityti yra žymiai patogiau.

  • Microsoft Word 985 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2536 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deimantė
  • Grynieji ar negrynieji pinigai?
    10 - 1 balsai (-ų)
Grynieji ar negrynieji pinigai?. (2017 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/grynieji-ar-negrynieji-pinigai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 04:56
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo