GSM ryšio technologijos paslaugos ir jų evoliucija


Paveikslėlių ir lentelių sąrašas. Įvadas. Istorija. Bevielio tinklo tipai. Bluetooth. Irda. Swap ir wi-fi. SWAP privalumai. SWAP trūkumai. Wi-Fi privalumai. Wi-Fi trūkumai. Bevielių tinklų taikymas, pranašumai ir trūkumai. Bevielio tinklo apsauga. Pakeiskite gamintojo pradinius nustatymus. Įjunkite WEP kodavimą, o geriausia - pakeiskite jį į WPA. Naudokite MAC filtravimą. Išjunkite SSID skleidimą (angl. broadcasts). Nenaudokite bylų ir spausdintuvų bendro naudojimosi (angl. file and printer sharing) funkcijos. Uždrauskite bevielio tinklo maršrutizaroriaus administravimą per bevielį tinklą. Uždrauskite prisijungimus su SSID „ANY“. Naudokite vpn. Bevielio tinklo įrenginį junkite išorinėje užkardos pusėje. Naudokite WPA protokolų rinkinį. Telefonų spektras. Išvados. Literatūros sąrašas.


Temos naujumas ir aktualumas. Šiandieniniame pasaulyje, kuriame taip sparčiai plėtojamos naujos technologijos, bene didžiausios rinkos ir technikos perspektyvos yra komunikacijų srityje. Sparčiai keičiantis gyvenimo tempui, reikalavimai ryšio ir bendravimo priemonėms ženkliai auga, vartotojams reikalingas vis didesnis mobilumas – kad ir kurioje pasaulio vietoje būtų. Bevielių tinklų technologija plačiai naudojama visame pasaulyje, vartotojų dėmesį pritraukdama santykinai nedidelėmis finansinėmis išlaidomis, paprastu paskirstymu, naudojimosi patogumu ir lanksčia architektūra. Įžengiame į naująją epochą, į informacijos technologijų erą.

Kompiuteriai, mobiliojo ryšio telefonai, bevielis ryšys – visa, tai supa mus jau keletas metų. Norėdami padaryti savo pasaulį patogesniu, atrandame vis naujesnes ir pažangesnes technologijas. Kai duomenys priimami ir perduodami iš vieno kompiuterio į kitą, nėra svarbu, kokiu atstumu tie kompiuteriai yra tarpusavyje, bet, kad duomenys keliautu greitai ir dideliu greičiu, būtų patikimi ir saugūs. Nepaisant nuolatinių perspėjimų apie galimą riziką naudojantis neapsaugotu bevieliu tinklu, tokių tinklų skaičius dar pakankamai didelis. Ofise, daugiabutyje, name ar viešose vietose nešiojamu kompiuteriu patikrinę bevielių tinklų sąrašą turbūt nustebtumėte radę nemažai iš jų neapsaugotų tinklų, prie kurių galima prisijungti be jokios autentifikacijos. Mano tikslas yra apžvelgti belaidžiu technologijų saugumą ir suteikti informacijos apie jų apsaugojimą.

Darbo tikslas – įvertinti ir apžvelgti GSM ryšio technologijas, paslaugos ir jų evoliucija.

Darbo uždaviniai. Darbe keliami šie uždaviniai: 1) Išanalizuoti ryšio technologijų ir paslaugų evoliuciją; 2) Išanalizuoti Bevielio tinklo tipus; 3) Išanalizuoti bevielio tinklo taikymo ir naudojimo būdus, bei jo pranašumus ir trūkumus; 4) Išanalizuoti bevielio tinklo apsaugą.

Yra įrenginių, leidžiančių bendrauti infraraudonųjų spindulių pagalba, standartas. Naudojantys infraraudonuosius spindulius įrenginiai turi „matyti“ vienas kitą. Įrengus IrDA tinklą, galintį perduoti duomenis 4Mbps greičiu, kiekvienoje patalpoje bus reikalingas atskiras įrenginys šiam tinklui, o tai riboja IrDA veiksmingumą.

Bevielis ryšys dažniai greičiau nei vietinis tinklas prijungia mobilųjį vartotoją prie pagrindinio tinklo. Pateikiu bevielio ryšio panaudojimo būdų pavyzdžių:

Sandėlių darbuotojams bevielis ryšys pravers greitam susisiekimui su centrine duomenų baze.

Gali praeiti ten, kur kabelis paprastai nepraeitų(sienos, lubos ir pan.);

Laikinoms instaliacijoms, kur netikslinga tiesti kabelius;

Norint turėti greitą ryšį, neturint optikos tarp pastatų;

Be visų išvardintų privalumų bevielis tinklas turi ir trūkumų:

Paprastai apima nedidelį plotą (yra ribotas).

Norint visiškai apsaugoti svarbią informaciją belaidžiame tinkle, turėtų būti naudojamas kodavimas. Kai kurie belaidžio ryšio prietaisų gamintojai siūlo aparatus su nuosekliu signalo suspaudimu (scrambling), sujungtą su galimybe, žinoma kaip dinaminis būdo (path) parinkimas, kas yra išskleidžiamo spektro dažnio kitimas. Naudojant šią schemą, sistema pastoviai keičia siuntimo būdus. To pasekoje signalus perimti praktiškai neįmanoma. Net jei tai būtų įmanoma, bet kuris gautas duomenų fragmentas bus nesuprantamas, nes duomenys unikalioje rėmo (frame) struktūroje ir yra suplaktas (scrambled). Žinoma, šių metodų trūkumas tai, kad jie priverčia vartotoją priklausyti nuo vieno gamintojo tinklo atnaujinimui ir praplėtimui.

Įjunkite WEP kodavimą, o geriausia - pakeiskite jį į WPA

Jei yra galimybė (ji yra numatyta įrangoje), rekomenduojama naudoti WPA technologiją vietoje nesaugios WEP.

Nenaudokite bylų ir spausdintuvų bendro naudojimosi (angl. file and printer sharing) funkcijos

Uždrauskite bevielio tinklo maršrutizaroriaus administravimą per bevielį tinklą

Tai pašalins dar vieną galimybę įsilaužti į Jūsų tinklą. Deja, ne visi įrenginiai atlieka/vykdo tokią funkciją.

Bevielio tinklo įrenginį junkite išorinėje užkardos pusėje

Šiuo metu moderniausios bevielio tinklo apsaugos priemonės yra WPA bei WPA2 (angl. WiFi Protected Access) bevielio tinklo saugumo protokolų rinkiniai, kuriuos palaiko naujesnė bevielio ryšio įranga arba tiesiog naujesnė šios įrangos tvarkyklių versija. Naudojant vieną iš šių rinkinių, galima užtikrinti tiek naudotojų prisijungimo kontrolę, tiek radijo bangomis siunčiamų duomenų kodavimą. WPA protokolų rinkinys leidžia pasirinkti keletą naudotojų prisijungimo kontrolės būdų – 802.1x bei EAP (įmonės aplinkai pritaikytas variantas) arba iš anksto nustatomas slaptažodis (angl. prie-shared key) (individualiems naudotojams tinkantis sprendimas). Duomenų srauto kodavimui WPA2 naudoja AES (angl. Advanced Encryption Standart) šifravimo algoritmą, o WPA – TKIP (angl. Temporal Key Integrity Protocol ).

  • Microsoft Word 144 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (4109 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rytis
  • GSM ryšio technologijos paslaugos ir jų evoliucija
    10 - 5 balsai (-ų)
GSM ryšio technologijos paslaugos ir jų evoliucija. (2016 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/gsm-rysio-technologijos-paslaugos-ir-ju-evoliucija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 20:35
×