Guoliai


Guoliai. Slydimo guoliai. Slydimo guolių privalumai. Slydimo guolių trūkumai. Slydimo guolių konstrukcijos. Slydimo guolių medžiagos. Riedėjimo guoliai. Riedėjimo guolių privalumai. Riedėjimo guolių trūkumai. Riedėjimo guolių klasifikacija. Riedėjimo guolių serijos pagal gabaritinių matmenų santykį. Riedėjimo guoliai pagal plotį. Apie guolius tik tiek, daug kas ir nepasakyta.

Slydimo guoliais vadinamos veleną ar ašį palaikančios atramos Pagal priimamos apkrovos kryptį guoliai skirstomi Radialiniai, kurie priima apkrovą, statmeną veleno ašiai Atraminiai, kurie priima ašines apkrovas Radialiniai-atraminiai, kurie priima ir radialines, ir ašines apkrovas.

Maži matmenys radialine kryptimi Galimybė naudoti išardomus guolius Galima naudoti esant dideliems sukimosi dažniams (≥100 000 r/min) Gali dirbti ardančioje aplinkoje, esant vibracijoms ir smūgiams Jie tiksliai nustato veleno geometrinę ašį.

Dideli trinties nuostoliai ir sumažintas naudingumo koeficientas Reikalingas nenutrūkstamas tepimas ir sistemingas stebėjimas Netolygus guolio ir veleno kakliuko išdilimas Guolių gamybai reikalingos brangios medžiagos Dideli ašiniai matmenys.

Slydimo guolių paviršius, kaip ir veleno paviršius, gali būti cilindrinis, plokščias, kūginis, rutulinis.

Neišardomi guoliai naudojami nedideliems slydimo greičiams, dirbant su pertraukomis. Paprasčiausiose mašinose jie daromi be įdėklų; jie liejami kartu su mašinos stovu. Tobulesni yra guoliai su įvore, tvirtinami prie vertikalaus ar horizontalaus atraminio paviršiaus.

Išardomi guoliai susideda iš korpuso, dviejų įdėklų, dangčio ir suveržimo varžtų.

  • MS PowerPoint 2632 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (490 žodžiai)
  • Karolis
  • Guoliai
    10 - 6 balsai (-ų)
Guoliai. (2015 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/guoliai.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 20 d. 17:11
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo