Gvinėja


Viešojo administravimo referatas. Įvadas. Valstybės santvarkos forma. Unitarinė valstybė. Gvinėjos administracinis teritorinių vienetų suskirstymas. -Valstybės valdymo administracinės struktūros apibūdinimas. Misija - vizija. Savivaldos kontrolės mechanizmai. Organizacinė struktūra ir formavimasis. Išvados. Literatūros ir šaltinių sąrašas.


Ekonominė ir socialinė taryba Gvinėjoje įtvirtinta Konstitucijoje. Ji buvo įkurtą 1991m., tačiau savo veiklą pradėjo vykdyti 1977m. Tarybos nariai, ketvirti Gvinėjos įstaigose, po trijų valstybės šakų.

Po nepriklausomybės Prancūzijoje po Toure vadovavimo, Gvinėjos pirmoji konstitucija įsigaliojo 1958m. lapkričio 12–ąją ir buvo iš esmės pakeista 1963m. ir 1974m. Po Toure rėžimo nebuvo jokio valdžių atskyrimo.

Įstatymų leidžiamasis organas, Kabinetas, ir Nacionalinė Administracija buvo pavaldi Gvinėjos Demokratų partijos (PDG), vienintelė teisėta politinė partija. Po 1984m. politinių pokyčių, nauja konstitucija buvo patvirtinta 1990m., kuris numato daugiapartinės sistemos ir Ekonominės ir Socialinės Tarybos įkūrimą.

Vykdant ESC bandymą atsitiktinai pagrindinė misiją yra teikti nuomones dėl ekonominių ir socialinių klausimų, kuriuos pateikia pirmininkas arba nacionalinė asamblėja. Jos kompetencijos sritis apima nagrinėjimą sąskaitas ir dekretų projektus iš ekonominio ir socialinio pobūdžio, išskyrus biudžeto įstatymą. ESC yra taip pat atsakingas už seminarų organizavimą, seminarai ir forumai dėl ekonomikos ir socialinių klausimų, kuris sukūrė ESC Gvinėja nurodyta jos, kad ESC yra konsultacinis organas, atsakingas už pareiškiamas nuomones ir jai pateikti rekomendacijas dėl klausimų, Respublikos Prezidento ar Europos Parlamento. Šis įstatymas taip pat nustato, kad yra privaloma konsultuotis su ESC vekseliu, susijusių su ekonomikos ir socialinių reikalų planavimu ir programavimu.

ESC gali savo iniciatyva nuspręsti bet kokį klausimą, susijusį su ekonominėmis, socialinėmis ar finansinėmis svarstomomis problemomis, taip pat gali imtis atlikti tyrimus ir apžvalgas, siekiant teikti nuomones ir pasiūlymus dėl reformų, kuriomis skatinama ekonominė plėtra ir socialinė raida.

Gvinėja. (2014 m. Kovo 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/gvineja.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 19:56