Gvinėjos respublika


Gvinėjos respublika. Gvinėja. Gvinėjos Respublika (Gvinėja) – valstybė šiaurės vakarų Afrikoje. Apie pusę šalies teritorijos užima plynaukštės ir neaukšti kalnai. Apie 60 % Gvinėjos teritorijos užima miškai. Gvinėjos gyventojų skaičius svyruoja apie 10 milijonų. Pagal 1990 m. Konstituciją Gvinėja yra respublika. Oficiali ir pagrindinė Gvinėjos gyventojų kalba yra prancūzų. Gvinėja ekonomiškai silpna. Gvinėja yra turistų. Gvinėjoje svarbiausia yra geležinkeliai.

Apie 60 % Gvinėjos teritorijos užima miškai, daugiausia reti, yra miškuotujų savanų. Kalnuose ir upių slėniuose auga drėgnieji atogražų miškai, pakrantėje – mangrovės. Šalies pietuose yra Nimbos kalno, o šiaurėje – Niokolos Bandiaro nac. parkai. Gvinėjoje veisiasi drambliai, hipopotamai, antilopės, leopardai, beždžionės.

Pagal 1990 m. konstituciją Gvinėja yra respublika. Valstybės vadovas – prezidentas, renkamas visuotiniais rinkimais 5 m. Įstatymus leidžia Nacionalinė Asamblėja, kurią sudaro 114 narių. Šalyje yra daug politinių partijų. Dabartinės Gvinėjos teritorijos dalys apie 4 – 11a. Priklausė Ganos, 13 – 16a. Malio valstybėms. Vėliau Gvinėjos teritorijoje buvo keletas nedidelių valstybių. Suirus Malio valstybei Gvinėjoje įsikūrė europiečiai kurie vietos gyventojus gabeno į vergiją. Iki 19a. Gvinėjos pakrantės liko beveik negyvenamos. 1904 m. Gvinėja tapo Prancūzijos kolonijos dalimi. 1946 m. Gvinėjiai suteiktas Prancūzijos užjūrio teritorijos statusas. Po II pasaulinio karo sustiprėjo Gvinėjos žmonių išsivadavimo judėjimas, kūrėsi politinės partijos.

Gvinėja ekonomiškai silpna valstybė. Joje vyrauja žemės ūkis. Auginami ryžiai, kava, ananasai, bananai, saldžiosios bulvės.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1974 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (476 žodžiai)
  • Gabbija
  • Gvinėjos respublika
    10 - 3 balsai (-ų)
Gvinėjos respublika. (2015 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/gvinejos-respublika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:41
×