Gydomasis turizmas Rusijoje


Įvadas. Gydomojo turizmo samprata. Kurorto sąvoka. Klasifikavimas. Gydomojo turizmo teigiamas poveikis. Gydomasis turizmas Rusijoje. Išvada. Informacijos šaltinia.


1.2 Gydomojo turizmo teigiamas poveikis

Rusijoje purvu pradėta gydyti dar XIIIa. mongolų – totorių laikais. XVIIIa. aprašytos totorių gydymo purvu Saki ežero pakrantėje indikacijos ir technika. Saki – vienas seniausių Rusijos kurortų. Tad nuo XIXa. Rusijoje gydymas purvu tampa viena populiariausių procedūrų. Purvo kurortuose naudojama gydomąjį poveikį turintis, aktyvių medžiagų prisotintas purvas. Juose gydomi judėjimo ir atramos organų sutrikimai, nervų sistemos ir ginekologinės ligos.

Kalbant apie gydomuosius kurortus, negalima nepaminėti Stavropolio krašto kurortų, mineralinio vandens kurortų Kaukaze. Mineralinis vanduo yra geriamas ir naudojamas gydomosioms vonioms. Juose lankėsi daugelis žymių žmonių. Švarus kalnų oras drauge su gydomuoju mineraliniu vandeniu ir gydomuoju purvu išgydo daugelį ligų, ypač odos ir kvėpavimo organų ligas, kurios gydomos urvuose, nes ten yra gausios druskų sanklodos. Pagridiniai mineralinio vandens kurortai Kaukaze yra šie: Piatigorskas, Kislovodskas, Zelernovodskas, Jesentuki.

Šiuo metu medicijos turizmas sparčiai populiarėja ir plečiasi visame pasaulyje. Tai įtakoja vis didėjantis besirūpinančių savo sveikata skaičius. Gydomasis turizmas išsiskiria iš kitų medicinos rūšių tuo, kad yra unikali, vis populiarėjanti ir su inovacijomis susijusi turizmo rūšis. Gydomasis turizmas suteikia galimybę ne tik pasinaudoti gydomosiomis paslaugomis, bet ir geriau pažinti šalį. Be to, turistų teigimu tai sukelia tik geras emocijas ir palieka malonius prisiminimus.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 1005 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1155 žodžiai)
  • Emilija
  • Gydomasis turizmas Rusijoje
    10 - 10 balsai (-ų)
Gydomasis turizmas Rusijoje. (2016 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/gydomasis-turizmas-rusijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 00:51
×