Gydomieji masažai


Įvadas. Masažo esmė. Higieniniai reikalavimai masažo patalpai, masažuotojui, masažuojamajam ir pačiai masažo procedūrai. Gydomojo (klasikinio) masažo būdai, jų klasifikacija. Indikacijos ir kontraindikacijos skiriant gydomąjį masažą. Masažo poveikis odai ir raumenims. Masažo įtaka medžiagų apykaitai ir vidaus organams. Lūžių masažas. Išvados. Literatūra.

Temos aktualumas: masažas yra labai seniai išbandyta priemonė, kuri gerina sveikatą, atstato darbingumą, fizines ir psichines žmogaus jėgas.

Tai plačiai taikoma profilaktinė priemonė sveikatai stiprinti, puikus būdas atsikratyti nuovargio bei palepinti savo kūną. Gydomasis masažas- padeda pašalinti kamuojančius skausmus bei įvairias ligas. Jis skiriamas po judamojo aparato traumų ir ligų, gydant įvairiausias nervų ligas, ischeminę širdies ligą ir kt. Šių procedūrų programa yra sudaroma individualiai, atsižvelgiant į esamas problemas bei poreikius.

Pastaraisiais dešimtmečiais masažas vis plačiau taikomas kompleksiškai gydant ligas. Dabar jau sunku rasti kliniką ar ligoninę, kurioje nebūtų taikomas masažas. Pacientai masažuojami ligoninėse, poliklinikose, sanatorijose, kai reikia- ir namie.

Referato tikslas: išsiaiškinti gydomojo masažo poveikį žmogaus organizmui.

Referato uždaviniai:

1.Išsiaiškinti masažo esmę.

2.Išnagrinėti higieninius reikalavimus masažo patalpai, masažuotojui ir masažuojamajam.

3.Išsiaiškinti gydomojo masažo būdus ir jų klasifikaciją.

4.Išanalizuoti galimas indikacijas ir kontraindikacijas skiriant gydomąjį masažą.

5.Išsiaiškinti masažo poveikį odai.

6.Išnagrinėti masažo įtaką medžiagų apykaitai ir vidaus organams.

7.Išanalizuoti lūžių masažo metodiką.

  • Microsoft Word 83 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (2500 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Gydomieji masažai
    10 - 1 balsai (-ų)
Gydomieji masažai. (2014 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/gydomieji-masazai.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 19:39
×
101 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo