Gydomųjų procedūrų naudojimas senyvame amžiuje


Gydomųjų procedūrų naudojimas senyvame amžiuje. Kaunas 2014 m. Tiklas. Supažindinti bei aptarti gydomąsias procedūras, kurios naudojamos senyvo amžiaus žmonių sveikatos būklei pagerinti. Gydomosios procedūros. Gydymas gamtos dovanomis. Viena iš labiausiai paplitusių gydomųjų procedūrų formų yra tikslinis temperatūros poveikio kūnui panaudojimas. Šiluma išplečia kraujagysles, padidina kraujo pratekėjimą į audinius. Vonios, apipylimai, kompresai, kompresai su tvarsčiai. Gydant daugelį fizinių. Rankų ir kojų vonios. Rankų ir kojų vandens procedūros atliekamos esant kraujotakos sutrikimams. Kojų vonios daro įtaką visai kraujotakai. Apipylimai. Apipylimai suaktyviną kraujotaką ir padidina kūno atsparumą ligoms. Blauzdų kompresai. Tai labai senai pasitesinusi procedūra. Vaistažolės. Jau žiloje senovėje buvo pripažintos ir ligonių gydymui naudojamos gydomosios gamtos jėgos. Hoalistinis SPA masažas. Šis masažas padeda atpalaiduoti pertemptus raumenis ir tuo pačiu atliekamas limfinis drenažas. Kineziterapija, naudojant įvairių formų medicininius kamuolius. Tai vienas populiaresnių. Stuburo bei sąnarių mobilizacija. Sąnarių ir struburo mobilizacija- judesiai tarp sąnarinių paviršių kur juda patys artimiausi taškai. Infraraudonųju spindulių pirtys. Infraraudonųjų  spindulių pirčių veikimas yra paremtas bangų metodu. Išvados. Literatūros sąrašas.

Išvardinti populiariausias gydomąsias procedūras. Supažindini su atlikimo metodika. Aptarti jų poveikį vyresnio amžiaus žmonėms.

Šiluma: išplečia kraujagysles, padidina kraujo pratekėjimą į audinius. Taip audiniai aprūpinami maisto medžiagomis ir deguonimi. Be to, greičiau pašalinami šlakai, audiniai apsivalo nuo teršalų, atsipalaiduoja, ir buvęs skausmas ima mažėti. Esant uždegiminiams procesams gali sukelti priešingą reakciją. Šaltis: ištraukia iš kūno karštį, susiaurina kraujagysles, blokuojakraujo pratekėjimą į minkštuosius audinius. Susimušus, pasitempus ar sužeidus sąnarį, šaltis sumažina skausmą ir neleidžia plisti uždegiminiams procesams. Tačiau odos paraudimai, atsiradę dėl pragulų, negali būti gydomi šalčiu.

Vonios, apipylimai, kompresai, kompresai su tvarsčiai, paketai: gali būti tiek šalčio, tiek šilumos šaltiniai. Tačiau ne tik tai. Visos šitos ankščiau išvardytos priemonės gali būti panaudotos ir gydymo būdų poveikiui sustiprinti, pvz., vaistinių žolelių, jūros druskos arba sieros vonios; šiltų ir šaltų arbatų, medicininių tirpalų kompresai arba kompresai su tvarsčiais; įvairūs paketai su šienu, ramūnėlių žiedais ar gydomuoju purvu.

Gydant daugelį fizinių negalavimų ir ligų jau nuo neatmenamų laikų buvo žinomas teigiamas gydantis fizikinių reiškinių poveikis. Ypač stiprus gydantis poveiki būdingas vandens procedūroms, kurias panaudojo pastorius Sebastijanas Keippas. Čia galioja principas: „Trumpai ir šaltai“. Be to, šios procedūros visiškai nesudėtingos ir jas lengva atlikti slaugant ligonį namuose. Tačiau, esant ūmiems bei ilgalaikiams susirgimams, prižiūrint senus žmones ir vaikus šios fizikinės priemonės lestinos tik po išsamios konsultacijos su gydytoju.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 1165 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (1031 žodžiai)
  • Greta
  • Gydomųjų procedūrų naudojimas senyvame amžiuje
    10 - 5 balsai (-ų)
Gydomųjų procedūrų naudojimas senyvame amžiuje. (2015 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/gydomuju-proceduru-naudojimas-senyvame-amziuje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 23:27
×