Gydytojai ir kolegos


Gydytojai ir kolegos. Gydytojų tarpusavio bendravimo ypatumai. Gydytojų profesijai iš seno būdingas hierarchinis pasiskirstymas. Gydytojai gali turėti teisėtų motyvų atsisakyti arba. Neetiškas kolegų elgesys. PMA (pasaulio medicinos asociacijos) Ženevos deklaracijoje pateikta nuostata. Vis dėlto pranešimas. Pagrindiniai medicinos specialistų bendradarbiavimo etikos principai užtikrinant pacientų sveikatos priežiūrą. Pma. Konfliktų sprendimo būdai su kitais sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais. Gydytojų tarpusavio santykiuose. Jei nesutariama dėl to, kokias pasirinkimo galimybes pasiūlyti pacientui.

Gydytojų profesijai iš seno būdingas hierarchinis pasiskirstymas. Pagrindinis priežiūrą teikiantis gydytojas yra hierarchijos viršūnėje, o kiti, net ir turintys didesnį darbo stažą ar geresnius tos srities įgūdžius, atlieka konsultantų vaidmenį. Platesniu požiūriu gydytojai tradiciškai užima aukštesnę vietą medikų hierarchijoje negu slaugytojai ir kiti sveikatos priežiūros specialistai. Be reikalavimo pagarbiai elgtis su kolegomis ir kartu bendradarbiauti siekiant geriausios paciento slaugos, PMA (pasaulio medicinos asociacijos) Tarptautiniame medicinos etikos kodekse pateikiami du gydytojų tarpusavio santykiams galiojantys apribojimai: 1) neleistina mokėti ir priimti bet kokį mokestį ar kitos rūšies atlyginimą, jei vien tik siekiama perleisti pacientą; 2) nedera slapčia perimti pacientus iš savo kolegų.

Gydytojai gali turėti teisėtų motyvų atsisakyti arba, tam tikru atveju, visiškai nutraukti santykius su kitais sveikatos priežiūros specialistais. Tokie motyvai gali būti nepasitikėjimas kito asmens sugebėjimais ar dorumu arba tiesiog rimtas asmeninis konfliktas.

1) PMA Pacientų teisių deklaracija skelbia: „Gydytojo pareiga yra bendradarbiauti su kitais pacientą gydančiais sveikatos priežiūros specialistais, suderintai teikiant reikalingą medicinos priežiūrą.” Tačiau bendradarbiavimas gydytojams neturėtų tapti pretekstu pasipelnyti ir dalintis užmokesčiu už gydymą. 2) Gydytojai turi sugebėti pagrįsti savo rekomendacijas kitiems asmenims ir įtikinti juos laikytis šių rekomendacijų.

  • MS PowerPoint 45 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (463 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Gydytojai ir kolegos
    10 - 7 balsai (-ų)
Gydytojai ir kolegos. (2015 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/gydytojai-ir-kolegos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 00:32
×