Gydytojo ir paciento santykis


Dialogas tarp gydytojo ir paciento. Pacientu ir mediku santykiai.

Medikai ir pacientai. Įvadas. Mediko ir paciento santykių ypatumai. Pagarbus elgesys ir lygiateisiškumas. Bendravimas ir informuoto paciento sutikimas. Sprendimų priėmimas už nepajėgius spręsti pacientus. Konfidencialumas. Išvados. Naudota literatūra.

Gydytojo ir paciento santykiai turi būti artimi ir suasmeninti, paremti nuoširdžiu dialogu ir aktyviu klausymusi.Geras gydytojo ir paciento dialogas paremtas aktyviu klausymusi ir suasmenintas gydytojo požiūriu. Niekas taip neišmuša paciento iš vėžių, kaip gydytojo neatidumas. Mokantis klausytis gydytojas žinos, kaip ir kada reikia užduoti pacientui kai kuriuos klausimus. Pacientus įtikina nenuogąstauti tai, kad gydytojas visapusiškai supranta jo padėtį ir įrodo, kad santykis su juo yra suasmenintas. Kartais gydytojai turėtų padrąsinti pacientus užduoti jiems klausimus.Trumpas konsultacijos laikas neturi būti kliuvinys nei besivystantiems pasitikėjimo santykiams tarp gydytojo ir paciento. Paciento santykiai nėra lygiateisiai, nes pacientas yra silpnojo pozicijoje. Pacientas gali jaustis pažemintas. Tačiau gydytojo ir paciento santykiai vystosi teigiama linkme ir šiandien yra lankstesni. Prie to daug prisidėjo pacientų draugijos, kurių dėka pacientai tampa geriau informuoti ir aktyviau dalyvauja parenkant jiems gydymą.Gydytojo ir paciento santykiai nėra nesuasmeniniti, nes abi pusės jaučia ir teigiamas, ir neigiamas emocijas.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (4934 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dule
  • Gydytojo ir paciento santykis
    10 - 3 balsai (-ų)
Gydytojo ir paciento santykis. (2014 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/gydytojo-ir-paciento-santykis.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 08 d. 06:22
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo