Gynėjas. Advokatas


Advokato funkcijos. Advokatu funkcijos. Advokatas baudziamajame procese. Gynejas baudziamajame procese. Advokatas negali atstovauti sutuoktinio byloje. Gynėjas advokatas bakanas. Advokato - gynėjo. Anyksciu silelis maitintojas gynejas. Advokatu funkcijos\. Advokatas negali būti atstovu ar gynėju teisme, kuriame jis dirbo teiseju.

Būtinasis gynėjo dalyvavimas. Advokato veiklos pagrindinės funkcijos ir uždaviniai. Advokatų profesinės veiklos principai. Advokato funkcijų apribojimai. Pagrindiniai advokatų veiklos nuostatai. Advokato teisės ir pareigos. Advokatas ir klientas. Gynėjo dalyvavimas baudžiamajame procese. Gynėjo dalyvavimas kaltinamajam susipažįstant su byla.

Dalyvavimas teismo procese yra specifinė veikla, reikalaujanti ne tik laiko sąnaudų, bet ir specialių žinių teisės srityje. Šalys, kiti byloje dalyvaujantys asmenys, neretai tokių žinių neturi, todėl siekdami geriau apginti savo teises ir teisėtus interesus, paprastai į pagalbą kviečiasi savo atstovus ar gynėjus – advokatus.

Atskirais atvejais, be atstovo yra neįmanoma išnagrinėti bylos, nes pati ginčo šalis negali dalyvauti procese, pvz. , kai šalis yra neveiksni, kai šalimi yra juridinis asmuo, turintis kolegialų valdymo organą ir pan. ( cpk 42 str. ).

Advokatūros įstatymas, kaip ir kiti teisės aktai, numato lygiateisiškumo principą visų žmonių atžvilgiu, Kiekvienas asmuo įstatymų nustatyta tvarka turi teisę pasirinkti advokaadvokatas neturi teisės ginti ar atstovauti byloje savo tėvus ( įtėvius ), sutuoktinį, vaikus (įvaikius ), brolius ir seseris.

Advokatas, kuris yra ar buvo byloje vienos šalies atstovas arba gynėjas, negali būti toje byloje kitos šalies atstovu arba gynėju.

Advokatas negali atstovauti arba ginti teisme, kuriame jis dirbo teisėju, jeigu nuo darbo pabaigos nepraėjo metai.

Advokatas negali atstovauti arba ginti kliento teisme, kuriame dirba teisėjais jo sutuoktinis ( buvęs sutuoktinis ), vaikai ( įvaikiai), tėvai ( įtėviai), broliai, seserys ( įbroliai, įseserės), pusbroliai, pusseserės, senoliai ar vaikaičiai.

Advokatas negali atstovauti ar ginti byloje, kurioje jis dalyvavo kaip teisėjas, arbitras, prokkadangi teisinė sistema dar nėra galutinai susiformavusi, galiojantys įstatymai dažnai keičiami bei papildomi, todėl labai sunku pateikti išsamią visos teisės apžvalgą. Tačiau pabandysime apžvelgti kai kuriuos teisės aktus ir tai, kaip jie reglamentuoja teisę į gynybą.

Advokatas, teikiantis teisinę pagalbą, neturi turėti kokių nors įsipareigojimų asmeniui ar institucijai, esantiems konfliktinėje situacijoje su asmeniu, kuriam reikalingas patarimas ar gynyba. Vadinasi, advokatas turi būti savarankiškas ir nepriklausomas bei turi teisę jungtis į organizaciją, kuri taip pat būdama nepriklausoma, galėtų saugoti ir ginti advokato profesines teises ir laisves.

Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 11 str.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2010 m.
  • 3 puslapiai (1720 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasuolė
  • Gynėjas. Advokatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gynėjas. Advokatas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/gynejas-advokatas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 15:20
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo