Gynybos mechanizmai ir jų reikšmė asmenybei


Projekcinė identifikacija. Psichologine gynyba. Froidas gynybos mechanizmai. Slopinimas gynybos mechanizmas. Regresijos gynybinis mechanizmas. Gynybos mechanizmai kasdienybėje. Neigimo gynybinis mechanizmas. Gynybos mechanizmu pavyzdziai. Psichologines gynybos mechanizmai. Duju skirstymo mechanizmas.

Psichologiniais gynybos mechanizmais. Gynybos mechanizmų funkcijos. Gynybos mechanizmu klasifikacija. Primityvūs gynybos mechanizmai. Neigimas. Skėlimas. Projekcija, introjekcija ir projekcinė identifikacija. Primityvi idealizacija ir nuvertinimas. Izoliacja.

Psichologiniais gynybos mechanizmais vadiname individo veiksmų visumą, kuria siekiama sumažinti ar pašalinti bet kurį individo biopsichologiniam vientisumui gresiantį pasikeitimą, kitaip sakant, tai tarsi veiklinis modelis, kurį žmogaus psichika, reaguodama į psichinį p• apsaugoti nuo tokią įtampą ir vaizdinius provokuojančių bei sutrikdančių dvasinę pusiausvyrą išorinių situacijų, subjektyviai apibūdinamų kaip nemalonios situacijos .

• išskiriama ir gynyba nuo nemalonių emocijų, kurios atlieka signalinę funkciją, Kyla anksčiau už pavojingą situaciją.

Apibūdinant paprasčiau, gynybos mechanizmais siekiama apsaugoti asmenybę nuo bet kokios grėsmės - tiek vidinės, tiek išorinės, tiek realios, tiek ir įsivaizduojamos. Psichologinė gynyba apsaugo asmenybę nuo nerimo ir liūdesio ir bet koks žmogaus elgesys, kai jis pajaučia nerimą ar liūdesį, iš esmės yra gynybinis. Pagal z. Froidą, pagrindinė gynybos mechanizmų funkcijagynybos mechanizmai gali būti klasifikuojami pagal žmogaus vystymosi stadijas, kada jie atsirado, tačiau yra gynybos mechanizmų (pvz. , regresija), kurie gali būti naudojami įvairiose vystymosi stadijose.

Pats z. Froidas gynybos mechanizmus skirstė pagal patologijos sunkumą. Jo nuomone, psichozėms būdingi mechanizmai yra neigimas, tikrovės iškreipimas ir projekcija, neurozinės gynybos yra išstūmimas, izoliacija, anuliavimas, perstūmimas ir reakcijos formavimas; brandžios gynybos: sublimacija, altruizmas, humoras ir slopinimas. Šiuo principu paremta klasifikacija naudojama ir dabar.

Primityvios gynybos būdingos visiems žmonėms, tik psichoziniųneigimas (angl. Denial) - tai būdas išgyventi nemalonumus, paprasčiausiai atsisakant priimti faktą. Klasikinis neigimo pavyzdys – pasakojimas apie strutį, kuris ištikus pavojui, slepia galvą smėlyje. Neigdami sakome: to nebuvo arba to nebus . Maži vaikai atranda , kad išorinis pasaulis nustoja egzistuoti užmerkus akis. Mąstoma magiškai: jei aš to nepažįstu, reiškia to nėra .

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (1284 žodžiai)
  • Gynybos mechanizmai ir jų reikšmė asmenybei
    10 - 1 balsai (-ų)
Gynybos mechanizmai ir jų reikšmė asmenybei. (2011 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/gynybos-mechanizmai-ir-ju-reiksme-asmenybei.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 00:50
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo