Gyvenamojo namo apsaugos sistemos


Įvadas. Gyvenamojo namo apsaugos informacinės sistemos projektavimas. Elektroninės saugos priemonės. Apsaugos signalizacija. Apsauginė televizija. Elektroninės priešgaisrinės sistemos. Elektroninių saugos priemonių techninės specifikacijos. Apsaugos ir gaisro signalizacijos medžiagų ir darbų sąmata. Apsaugos ir gaisro signalizacijos, elektroniai ryšiai, pirmo aukšto planas. Apsaugos ir gaisro signalizacijos, elektroniai ryšiai, antro aukšto planas. Literatūra.


Šio darbo tikslas - paruošti gyvenamojo namo apsaugos ir gaisro signalizacijos informacinės sistemos įrengimo projektą.

Šio darbo uždaviniai:

Parinkti elektronines saugos priemones;

Parinkti gaisro signalizacijos priemones;

Sudaryti gyvenamojo namo apsaugos ir gaisro signalizacijos įrengimo medžiagų ir darbų sąmatą.

Pavaizduoti gyvenamojo namo apsaugos ir gaisro signalizacijos įrengimo schemą brėžiniuose.

CENTRALĖ - tai sistemos smegenys kurios montuojamos į signalizacijos dėžę ir prie jos kabeliais jungiasi visi sistemos prietaisai. Centralių būna įvairių: nuo kelių zonų iki 128 ir daugiau. Kaip paskaičiuoti kiek jums reikia zonų? Paprasta: 1 jutiklis = 1 zona. Būtina žinoti kad visada reikia palikti zonų rezervą tam, kad vėliau būtų galimybė prijungti daugiau jutiklių.

A - naudojamas pagalbos signalui perduoti į stebėjimo pultą;

• Naudojama srovė: ramioje būsenoje 8 mA (-5%) aktyvioje būsenoje 10 mA (-5%) (0,01 A);

• -20°C iki +60°C darbinė temperatūra ;

• Maksimalus detekcijos atstumas 15 m.

Gaisro signalizacijos sistemos paskirtis yra skelbti aliarmo signalą kilus gaisro pavojui.

Gaisro signalizacijos sistemai numatoma K tipo gaisro aptikimo ir signalizavimo sistema (GASS). Sistemą sudaro centralė, dūmų ir šilumos jutikliai, garsiniai signalizatoriai, jungiamieji kabeliai ir montavimo medžiagos. Visa įranga turi atitikti kokybės reikalavimus, bei turi būti sertifikuota Lietuvoje.

Gaisro signalizacijos centralė maitinama nuo 220V tinklo, o dingus įtampai tinkle – nuo autonominių maitinimo šaltinių akumuliatorių kurie palaiko sistemos darbą budinčiame režime 24 valandas, aliarmo režime – 3 val.

Įvykus gaisrui patalpose, suveikia signalizatorius, centralės pulte indikacija nurodo spindulio numerį, suveikia lauko sirena. Gaisro signalas perduodamas į saugos tarnybos pultą.

Visose patalpose, priklausomai nuo patalpų paskirties, projektuojami dūminiai optiniai arba šiluminiai gaisriniai signalizatoriai. Gaisrinės signalizacijos sistema instaliuojama į bendrą centralę su apsaugos signalizacija, 1x2x1 priešgaisriniu kabeliu sertifikuotu gaisrinių tyrimų centre. Sirena pajungiama 1x2x1 kabeliu skirtu gaisrinei signalizacijai. Centralė įžeminama. Kabeliai tiesiami paslėptai po tinku, o kur nėra galimybės paslėpti – atvirai arba loveliuose.

Gyvenamojo namo priešgaisrinės signalizacijos įrengimui reikia papidomų 5 vnt. DSC PC5108 8 zonų išplėtimo modulių.

Pagal pateiktą medžiagų ir darbų sąmatą matome, kad gyvenamojo namo Stoties g. 107, Alytuje apsaugos ir priešgaisrinės apsaugos signalizacijos įrengimo kaštai sudaro 1023,78 Eur.

Gyvenamojo mano apsaugos ir gaisro signalizacijos įrengimo pirmojo ir antrojo aukštų schemos pavaizduotos brėžiniuose (žr. 1.3 ir 1.4).

  • Inžinerija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1978 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (3137 žodžiai)
  • Universitetas
  • Balaganas
  • Gyvenamojo namo apsaugos sistemos
    10 - 6 balsai (-ų)
Gyvenamojo namo apsaugos sistemos. (2016 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvenamojo-namo-apsaugos-sistemos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:49
×