Gyvenimas kartu iki santuokos ir jo pasekmės esė


Gyvenimas kartu iki santuokos ir jo pasekmės esė.


Lietuvių šeima nuo seno buvo darni, ištikima, jos nariai gerbė ir mylėjo vienas kitą. Šiuo metu šeimos pokyčiai yra gana akivaizdūs: plinta neregistruoti santykiai, daugėja nevedusių asmenų, nesantuokinių vaikų, senėja vedybos, gausėja skyrybų, neištikimybių ir t.t. Svarbiausias požiūrį į šeimos transformaciją diferencijuojantis veiksnys yra amžius, laikui bėgant į šeima žvelgiama vis moderniau. Moderni šeima šiandien nebegali kokybiškai atlikti savo funkcijų, kas lemia nesėkmingą jaunų žmonių socializaciją. Šiuolaikiniame pasaulyje šeima patiria vis didesnę aplinkos įtaką, kurios padariniai: profesinės veiklos prioritetas, šeimos kūrimą atidedant vėlesniam laikui, skyrybų skaičiaus augimas, vėlyvas vaikų gimdymas, finansiniais sunkumai, homoseksualios sąjungos ir pan.

Vyresnio amžiaus žmonės savo šeimas kūrė pagal tėvų ir senelių modelį. Ilgus metus vyravusi netolerancija nesantuokinėms šeimoms akivaizdžiai nyksta ir visuomenėje šios šeimos vertinamos vis tolerantiškiau ir kiekvienoje kartoje įsigali vis nauji požiūriai į šeimą. Partneriai, kurie ankščiau gyveno kart nesusituokę, susituokę dažniau konfliktuoja, mažiau bendrauja tarpusavyje, jų partnerystė ne tokia stabili, lyginant su tais, kurie negyveno ne santuokoje.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (685 žodžiai)
  • Universitetas
  • Violeta
  • Gyvenimas kartu iki santuokos ir jo pasekmės esė
    10 - 2 balsai (-ų)
Gyvenimas kartu iki santuokos ir jo pasekmės esė. (2017 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvenimas-kartu-iki-santuokos-ir-jo-pasekmes-ese.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 09:39
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo